Polska Liga Futbolu Amerykańskiego: Kurpie przegrali z Crusaders Warszawa [ZDJĘCIA, VIDEO]

Inne 18 sierpnia 2013 Komentarzy

Futboliści KFA Kurpie Ostrołęka, wspierani przez kilku zawodników Łomża Jackals, zadebiutowali w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego w jego odmianie ośmioosobowej. Ostrołęczanie w pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego przegrali z Crusaders Warszawa B 12:17.

Goście lepiej rozpoczęli ten mecz i w ciągu pierwszej kwarty wypracowali sobie przewagę, prowadząc 6:8. W drugiej odsłonie przewaga została powiększona, Crusaders prowadzili 6:11.

W trzeciej kwarcie żadna z drużyn nie zdobyła punktów. Wszystko rozstrzygnęło się w najbardziej emocjonującej ostatniej odsłonie. Najpierw sześć punktów po kapitalnym zagraniu zdobyli gospodarze, co pozwoliło wyjść im na jednopunktowe prowadzenie. Niestety, zabrakło koncentracji i na minutę przed końcem meczu "Krzyżowcy" z Warszawy wyprowadzili decydującą szarżę za sześć punktów.

Ostatecznie Crusaders pokonali KFA Kurpie 12:17. Przed ostrołęckimi futbolistami jeszcze jeden mecz - o godzinie 15.30 KFA Kurpie zmierzą się z Metropolitans Toruń/Bydgoszcz. Wszystkim kibicom polecamy to widowisko, gdyż jest to okazja do zapoznania się z zasadami gry w sporcie, który w Stanach Zjednoczonych jest najpopularniejszą dyscypliną. Jednocześnie mamy nadzieję, że w drugim meczu Kurpie osiągną lepszy wynik niż w spotkaniu z Crusaders.

Meczom towarzyszy piknik rodzinny, dostępna jest ściana wspinaczkowa, dmuchana zjeżdżalnia i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Planowane są także konkursy z nagrodami.

KFA KURPIE - Crusaders Warszawa 12:17