Powrót po wakacjach. Pływacy UKS Piątki walczyli o Puchar Ursusa

Pływanie 21 września 2021 0 Komentarzy

W sobotę 18 września młodzi pływacy UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyli w IV Ogólnopolskich zawodach pływackich o Puchar Ursusa w Warszawie, które zgromadziły 90 zawodniczek i zawodników z 11 klubów. Powrót po wakacjach okazał się udany.

Reprezentacja z Ostrołęki składała się z czwórki pływaków: Zuzi Zecer, Mai Szukiewicz, Tosi Szczubełek i Antoniego Golana.

• Zuzia Zecer zdobyła dwa medale, w tym jeden złoty na 50 m stylem motylkowym z czasem 39,88s oraz srebrny medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,58s. W klasyfikacji końcowej w roczniku 2012 z wynikiem 474 punktów Zuzia zdobyła pierwsze miejsce. Warto dodać że w każdym z tych startów młoda pływaczka poprawiła rekordy życiowe i tylko udowadnia że pływanie jest jej pasją.
  • Maja Szukiewicz zajęła piąte miejsca na 50 m stylem grzbietowym z czasem 47,07s oraz szóste miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 40,31s.
  • Tosia Szczubełek zajęła piąte miejsce na 50 m stylem motylkowym z czasem 45,25s oraz szóste miejsce na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:49,60s. W obu startach zawodniczka pobiła swoje rekordy życiowe.
  • Antoni Golan zajął dwa razy siódme miejsca na 50 m stylem dowolnym z czasem 41,20s oraz na 50 m stylem grzbietowym z czasem 50,35s.