Pracowity weekend Joanny Banach

Lekkoatletyka 21 czerwca 2017 0 Komentarzy

Za Joanną Banach jest pracowity weekend. Biegaczka pochodząca z Kurpi wzięła udział w zawodach w Opolu i Wrocławiu, gdzie udało jej się osiągnąć wartościowe wyniki.

Lekkoatletka z Tatar (gm. Kadzidło) w minioną sobotę wystartowała w Opolu w swoim koronnym dystansie 400 metrów przez płotki. Mimo niesprzyjających warunków: 12 stopni, wiatr, godzinne opóźnienie oraz start w trzeciej próbie (problemu z aparaturą) Joanna uzyskała wynik 59:81.

Drugiego dnia reprezentantka powiatu ostrołęckiego wzięła udział w 17. Memoriale Edwarda Listosa we Wrocławiu, dobiegając do mety druga tuż za Klaudią Żurek, tracąc zaledwie 0,08 sekundy z wynikiem 58:04. Wynik uzyskany przez lekkoatletkę jest najlepszym osiągniętym w przeciągu ostatnich dwóch lat.  

- Cieszę się z uzyskanych wyników, ponieważ warunki nie były sprzyjające szybkiemu bieganiu w Opolu. Mimo to chciałam bardzo pobiec, aby sprawdzić się w słabszych warunkach. Celem biegu w Opolu było przysłowiowe „przetarcie”, którego zadaniem jest przygotowanie organizmu do drugiego biegu. Często zdarza się, że zawodniczy drugiego dnia uzyskują lepsze wyniki. W moim przypadku było podobnie. Weekendowy start był potwierdzeniem mojej dyspozycji w kwestii wytrzymałości, która odgrywa kluczową rolę w biegach płotkarskich. Najbliższe plany to kontynuacja pracy nad rytmem płotkarskim na treningach oraz start w kolejnych zawodach - komentuje Joanna Banach.

Najbliższy starty Joanny to 11. Otwarty Puchar Krakowa na obiektach uczelni Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, który odbędzie się w sobotę 24.06. Banach wystartuje na dystansie 400 metrów przez płotki i 200 metrów. Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

TECZA ŁYSE
26 lipca 2017 jasiumrowka
Siłownie
20 stycznia 2017 Gość
Treningi koszykówki.
07 grudnia 2016 babette89
Piłka Nożna
14 października 2016 kluczowski8
FaceBook