Prezes Klubu Sportowego Świt Baranowo: "Działamy dla mieszkańców gminy" [WYWIAD]

Sporty walki 02 lutego 2013 1 Komentarz

9 lutego w Baranowie odbędzie się Gala Sportów Walki "Sparta". Widzowie będą mogli obejrzeć walki w czterech formułach. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest Paweł Białczak, prezes KS Świt Baranowo. W rozmowie z naszym portalem wyjaśnia dlaczego podjął się organizacji takiej gali oraz jakie jeszcze niespodzianki szykuje dla mieszkańców gminy Baranowo. Zapraszamy do lektury.

9 lutego w Baranowie odbędzie się Gala Sportów Walki "Sparta". Widzowie będą mogli obejrzeć walki w czterech formułach. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest Paweł Białczak, prezes KS Świt Baranowo. W rozmowie z naszym portalem wyjaśnia dlaczego podjął się organizacji takiej gali oraz jakie jeszcze niespodzianki szykuje dla mieszkańców gminy Baranowo. Zapraszamy do lektury.

- eOstroleka.pl: Prezes klubu piłkarskiego organizuje galę sportów walki. To niecodzienna sytuacja. Jak powstał pomysł zorganizowania takiej gali właśnie w Baranowie?
- Paweł Białczak: To prawda, Klub Sportowy "Świt" Baranowo jest klubem jedno sekcyjnym - piłkarskim. Jednakże promujemy sport ogólnie. Od dwóch lat organizujemy festyn sportowo-rekreacyjny gdzie w ubiegłym roku była prócz piłki nożnej, siatkówka plażowa, tenis ziemny oraz turniej siłowania na rękę. Działamy dla mieszkańców gminy. Wiemy, że każdy ma swoje upodobania pod względem sportu. Dlatego też chcemy by każdy znalazł coś dla siebie. Pomysł tej gali zrodził się w listopadzie. A zachęcił nas do niej mieszkaniec gminy, który na co dzień trenuję MMA.

-  Skoro już powstał pomysł organizacji takiej gali to jakie kroki poczynił Pan następnie? Czy "dogadanie się" z ostrołęckimi klubami było trudnym zadaniem czy przebiegło bez zastrzeżeń? Do kogo się Pan zwrócił, od kogo uzyskał największą pomoc w swoich działaniach?
- Sprawą zajął się nasz trener, Daniel Zyra, który koordynuje organizację Gali. To on porozumiał się z klubami i znalazł fundusze na jej organizację.

- Baranowo to mała miejscowość a jednak grono sponsorów gali jest spore. To efekt intensywnych działań organizatorów czy po prostu firmy w Baranowie i okolicach kochają sport w każdej postaci i chętnie w niego inwestują?
- W tak małych miejscowościach tego typu imprez nie ma. Przede wszystkim ze względów finansowych. Znalezienie sponsora w dzisiejszych czasach to zadanie nadzwyczaj trudne. Jako jednak, że jest to coś nowego znalazło się parę przychylnie patrzących osób i firm.

- Jaki cel ma organizacja gali sportów walki właśnie w Baranowie? Chodzi o zaszczepienie w baranowskiej młodzieży miłości do sztuk walk, zaprezentowanie różnych stylów walki czy może jest jakiś inny cel organizacji właśnie takiego przedsięwzięcia sportowego?
- Stawiamy na sport. W każdej postaci. Jako, że w małych gminach zazwyczaj nie ma wielu atrakcji chcieliśmy trochę uatrakcyjnić mieszkańcom "nudne życie na wsi". Jednakże chcemy również zachęcić młodzież do tego sportu. W połowie lutego ruszają treningi karate. Będą w nich mogli wziąć udział dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Trenerem będzie Krzysztof Ślaski, długoletni członek Klubu KARATE KYOKUSHIN w Ostrołęce. Na pewno ta gala będzie swego rodzaju nowością.

- Sport w Baranowie rozwija się prężnie. Jest dobrze zarządzany klub piłkarski, będzie gala sztuk walki. Czy Pan, jako jeden z najprężniej działających działaczy sportowych w regionie, szykuje jeszcze jakieś sportowe niespodzianki dla społeczności w Baranowie?
- Chciało by się robić jeszcze więcej ale nie zawsze pozwala czas i fundusze. Jak już wspomniałem wcześniej od dwóch lat organizujemy festyn sportowo-rekreacyjny. Ma być on i w tym roku. W Baranowie działa Uczniowski Klub Sportowy "Iskra" - wiele sekcji. Regularnie trenują siatkarze - amatorzy. Ma być również jak już mówiłem klub karate. Na hali często też widać młodzież grającą w ping-ponga. W sezonie letnim wiele osób gra w tenisa ziemnego na małym sztucznym boisku. Przed halą jest również boisko do koszykówki. W ubiegłym roku powstał skatepark. Możliwości jest więc wiele. Lecz niestety coraz mniej ludzi czynnie uprawia sport. Szczególnie tendencje spadkową widać wśród młodzieży, która woli zamiast wyjść na świeżę powietrze usiąść w domu przed komputerem lub telewizorem.

- To pierwsza tego typu impreza w Baranowie. Czy w przypadku sukcesu organizacyjnego będzie Pan planował następne edycje gal sportów walki?
- Liczę, że impreza się uda i za rok będzie druga edycja.

Dziękujemy za rozmowę.

Przypomnijmy: Gala Sportów Walki "Sparta" odbędzie się 9 lutego o godzinie 19.00 w hali sportowej w Baranowie. Bilety na galę, w cenie 20 zł, można zakupić w Hali Sportowej przy ZSG w Baranowie oraz w sklepie sportowym MG Sport przy ulicy Insurekcyjnej 6a w Ostrołęce.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
21:56, 04 lutego 2013

KOKS

BYKI NIE TO BARANY Z BARANOWA CŁOZIEKU NIE POGADAS BEZ KIJA NIE PODCHODZ HŁE HŁESerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.