Przełamanie w kluczowym momencie: Energa Pekpol zdobył Nysę

Siatkówka 05 lutego 2014 Komentarzy

Siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka przełamali niekorzystną passę porażek w rozgrywkach I ligi. Podopieczni Andrzeja Dudźca w meczu 20. kolejki wygrali na wyjeździe ze Stalą Nysa i powrócili na ósme miejsce w tabeli.

Spotkanie nie rozpoczęło się jednak udanie dla biało-czerwonych, gdyż pierwszego seta Stal wygrała do 20. Wtedy jednak kapitalną grę rozpoczęli ostrołęccy siatkarze, którzy kolejne dwie partie wygrali odpowiednio do 16 i 18. W czwartym secie zawodnicy znad Narwi prowadzili do drugiej przerwy technicznej. Stalowcy rozpoczęli pogoń za ostrołęckimi siatkarzami i doprowadzili do wyrównania 21:21.

W tym momencie autowy atak jednego z gospodarzy arbiter zakwalifikował jako punktowy. Protestujący zawodnicy w biało-czerwonych strojach otrzymali czerwoną kartkę, co skutkowało utratą punktu. Dwupunktową przewagę Stal dowiozła do końca i doprowadziła do wyrównania.

Tie-break przebiegał jednak pod dyktando zawodników Energi Pekpol, którzy od początku narzucili swój styl gry. Świetne ataki Przybylskiego i mocna zagrywka wszystkich zawodników sprawiały, że Stal miała ogromne problemy ze skończeniem ataku. Ostatecznie Energa Pekpol wygrał seta do 10, cały mecz 3:2 i awansował na ósme miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie biało-czerwonych odbędzie się w niedzielę, 9 lutego o godzinie 18.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Rywalem będzie Avia Świdnik a wstęp na ten mecz będzie darmowy.

Stal Nysa - Energa Pekpol Ostrołęka 2:3 (25:20, 16:25, 18:25, 25:23, 10:15)

ENERGA PEKPOL: Pietkiewicz, Przybylski, Białek, Wierzbicki, Boruch, Szczygielski, Mihułka (libero) oraz Owczarz, Jacyszyn, Obrębski.