Przemysław Dąbrowski w czołówce Asics Stockholm Marathon!

Lekkoatletyka 05 czerwca 2016 7 Komentarzy

Przemysław Dąbrowski z Borawego (gm. Rzekuń) zajął dwunaste miejsce w maratonie, który odbył się 4 czerwca w Sztokholmie. Zmagania w stolicy Szwecji ukończyło blisko 10 tysięcy zawodników, a nasz lokalny biegacz okazał się trzeci wśród Europejczyków, co jest naprawdę wielkim wyczynem.

Pierwsze pięć miejsc w sztokholmskim maratonie zajęli Kenijczycy. Najlepszy był Stanley Kirpchirchir Koech z czasem 2:10.56, za nim finiszowali Daniel Kirpop Limo i Beniamin Bitok. Najlepszy z Europejczyków - Szwed Mustafa Mohammed ukończył zawody na szóstym miejscu. Dziewiąty był Janos Girgensons z Łotwy, a na dwunastej pozycji z wynikiem 2:27.36 zameldował się Przemysław Dąbrowski.

Wynik reprezentanta powiatu ostrołęckiego był zdecydowanie najlepszy spośród wszystkich 46 Polaków, którzy zdecydowali się na przebiegnięcie trudnej trasy w Sztokholmie. Drugi z Polaków - Mariusz Lekawski - zajął 776. lokatę z czasem powyżej 3 godzin i 14 minut.

Więcej o znakomitym wyniku Przemysława Dąbrowskiego podczas Asics Stockholm Marathon już w najbliższych dniach w naszym serwisie. Zawodnikowi z okolic Ostrołęki gratulujemy bardzo dobrego występu i cieszymy się z tego, że w ten sposób promuje nasz region na arenie międzynarodowej.