Pszczoła i Moszczyński blisko medalu Mistrzostw Polski

Lekkoatletyka 26 września 2017 0 Komentarzy

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięli udział w Mistrzostwach Polski U16 w Białej Podlaskiej. Medale były o krok, ale Gabriela Pszczoła i Sebastian Moszczyński uplasowali się ostatecznie na 4. miejscach w swoich konkurencjach.

Pierwszego dnia mistrzostw Sebastian Moszczyński poprawił swój rekord życiowy w skoku wzwyż - 182 cm - i zajął 4. miejsce w tej konkurencji. Do medalu zabrakło jedynie 4 cm. Zwyciężył Bartosz Kowalski z Wrześni - 193 cm, drugi był Jakub Hołub z Lublina, jego wynik to 189 cm, a trzecie miejsce podium należało do Mateusza Kalamarskiego z Grudziądza - 186 cm. Zawodnik z Grudziądza swój kluczowy rezultat uzyskał dopiero w ostatniej próbie, spychając tym samym ostrołęczanina na czwartą lokatę.

W konkurencjach rzutowych wystartowały dwie ostrołęczanki: Gabriela Pszczoła i Julia Mroczkowska. Ta druga zajęła 11. miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem 32.57m. Z kolei Pszczoła w rzucie młotem osiągnęła 16. lokatę z wynikiem 34.96m, a w pchnięciu kulą była czwarta - 12.02m. Do medalu zabrakło 50 cm, bowiem trzecia Wiktoria Fronczyk ze Strzałkowa osiągnęła wynik 12.52m.

W biegu na 300 metrów wystartowała Izabela Stefańska. Jej wynik to 43.61s, dało jej to 4. miejsce w swojej serii, a 21. miejsce. w stawce 32 wszystkich startujących zawodniczek.