Puchar Polski: Tęcza lepsza od drugiej drużyny Korony HiD [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 11 września 2013 Komentarzy

Piłkarze Korony HiD II Ostrołęka przegrali z Tęczą JBB Łyse 0:2 w meczu drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu ciechanowsko-ostrołęckiego. Podopieczni Mariusza Szymczyka walczyli ambitnie, lecz nie wystarczyło to na dobrze dysponowanych graczy z ligi okręgowej.

Oficjalnie do gier Pucharu Polski zgłoszona została drużyna juniorów Korony, lecz trener Szymczyk korzystał w tegorocznych rozgrywkach również z kilku zawodników drużyny seniorów a nawet z... trenera pierwszej drużyny, Tomasza Słowika. Najodpowiedniejszym stwierdzeniem będzie więc to, że w pucharowych bojach brała udział druga drużyna Korony HiD.

Przez pierwsze pół godziny gry zarysowała się przewaga gości, którzy podeszli do tego spotkania ambitnie a trener Kazimierz Puławski żwawo przechadzał się przy linii bocznej, udzielając konkretnych wskazówek swoim zawodnikom. Przyniosły one efekt w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy. Piłkarze Tęczy strzelili dwa gole a ich autorami byli Piotr Magdaleński i Adrian Gwiazda.

Jak się okazało, były to dwa jedyne gole tego spotkania i awans do trzeciej rundy, która zostanie rozegrana już 18 września, uzyskali piłkarze Tęczy. Do kolejnej rundy awansował również inny przedstawiciel naszego powiatu, KS CK Troszyn, który pokonał na wyjeździe WKS Mystkówiec 6:3.

Korona HiD II Ostrołęka - Tęcza JBB Łyse 0:2 (0:2)