Ratownictwo Wodne: Dobry start ostrołęckiego WOPR na Mistrzostwach Polski!

Inne 25 czerwca 2013 Komentarzy

W dniach 21-23 czerwca 2013 roku w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, w których drużyna ostrołęckiego WOPR spisała się bardzo dobrze. Ich dorobek to pięć medali w tym cztery złote i srebrny medal, Puchar i wiele znakomitych rezultatów i miejsc w ścisłej czołówce.

Paweł Szulerecki został dwukrotnie Mistrzem Polski w kategorii juniorów w konkurencji 200m ratownik oraz w konkurencji 100m kombinowane i Wicemistrzem Polski w konkurencji 50m holowanie manekina.

-  Pawłowi  zabrakło tylko 0,7 sekundy  do ustanowienia rekordu Polski w konkurencji 100m kombinowane -  mówi trener Włodzimierz Janczewski - Ale jest ogromna szansa aby rekord padł na Mistrzostwach Europy do których Paweł się zakwalifikował - dodaje.

Karol Bojarski został dwukrotnie mistrzem Polski w kategorii juniorów młodszych w konkurencji 50m holowanie manekina oraz w konkurencji  100m ratownik. W konkurencji rzut liną zabrakło odrobinę szczęścia aby Paweł Szulerecki i Adam Janczewski zostali mistrzami Polski - w ostatnim ruchu Pawłowi podwinęła się lina, korekta spowodowała że zajęli miejsce siódme.

Sztafeta 4x25m holowanie manekina płynąca w składzie Adam Janczewski, Rafał Gumowski, Karol Bojarski i Paweł Szulerecki spisała się nieźle - zajęła piąte miejsce, w sztafecie  4x50m z pasem ratowniczym w tym samym składzie zdobyli  miejsce szóste.