Rekordy i medale lekkoatletów OKLA

Lekkoatletyka 27 kwietnia 2015 Komentarzy

Kilka udanych startów zanotowali w ostatnim czasie zawodnicy OKLA Ostrołęka. Lekkoatleci z naszego miasta wystartowali m.in. w mityngach w Łomży i Pułtusku oraz I Crossie Szalonego Kurpsia. Forma rośnie, co jest dobrym prognostykiem na nadchodzący sezon letni!

Pierwszym letnim startem lekkoatletów OKLA był występ na mityngu, który rozegrany został w Łomży. Podczas łomżyńskich zawodów swoje rekordy życiowe ustanowili prawie wszyscy startujący zawodnicy z Ostrołęki - Aleksandra Olewiecka na dystansie 150 metrów osiągnęła czas 20,76 s. Dżesika Osiewska na 500 m zanotowała rezultat 1:36,89. Na tym samym dystansie Dominika Jędrzejczyk uzyskała wynik 1:40,21. Na dystansie 600 metrów Katarzyna Butler pobiegła w czasie 1:46,47. Wszyscy wspomniani podopieczni trenera Bartosza Witkowskiego ustanowili rekordy życiowe. Na dystansie 600 metrów startowała jeszcze Wiktoria Orzoł, której czas to 1:49,86. W zawodach wystartowali również podopieczni trenerki Marianny Pędzich. Na dystansie 600 metrów Aleksandra Ptak osiągnęła wynik 1:50,79. Z kolei pozostali reprezentanci OKLA na 1000 m zanotowali wyniki: Weronika Dworecka - 3:00,42, Aleksandra Gruz - 3:09,27, Mateusz Grabowski - 2:44,34 i Kamil Łyszkowski 2:43,88. Wszyscy zawodnicy poza Kamilem Łyszkowskim zanotowali nowe rekordy życiowe.

19 kwietnia zawodnicy OKLA wystartowali również w I Crossie Szalonego Kurpsia. Na dystansie 10 kilometrów wśród panów drugie miejsce zajął Mateusz Grabowski, którego wyprzedził jedynie doświadczony biegacz Przemysław Dąbrowski z Agro-Metal Ostrołęka. Wśród pań wygrała reprezentantka OKLA Marianna Pędzich. Na dystansie 5 kilometrów drugie miejsce zajął Kamil Łyszkowski, rywalizację pań wygrała natomiast Aleksandra Gruz. Dobre wyniki zanotował również młody narybek OKLA. Kornelia Zbiczyńska w biegu łączonym na 300 metrów była trzecia. Na dystansie 2000 m zwyciężyła Karolina Berkowska przez Zuzanną Parzych.

Ostatnim z niedawnych startów OKLA był wyjazd do Pułtuska. Tym razem w imprezie wzięli udział najmłodsi zawodnicy biorący udział w zajęciach "Lekkoatletyka dla każdego". Podopieczne Bartosza Witkowskiego zanotowały bardzo dobre wyniki. W roczniku 2003 trzykrotnie najlepsza okazała się Izabela Stefańska (SP Myszyniec), która uzyskała 8,60 s w sprincie na 60 metrów, 4,60 m w skoku w dal i 27 metrów w rzucie piłeczką palantową. Na 600 metrów Karolina Berkowska (SP 1 Ostrołęka) zwyciężyła z wynkiem 2:18,90. Drugie miejsce wywalczyła z kolei Zuzanna Parzych z SP 1 Ostrołęka z wynikiem 9,70 s w sprincie na 60 metrów. Drugie miejsce w skoku w dal tej samej zawodniczce dał wynik 4,10 m. Trzecia w tej samej konkurencji była z kolei Karolina Berkowska z wynikiem 4,00 m, która zajęła również czwarte miejsce w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 20 metrów. W roczniku 2004 pierwsze miejsce na 600 m wywalczyła Zuzanna Podolak (SP 10 Ostrołęka). Na najniższym stopniu podium stanęły Kornelia Zbiczyńska (SP 2 Ostrołęka) w konkurencjach 60 m i skoku w dal. Zuzanna Podolak była również czwarta w skoku w dal, a tuż za podium na 60 m uplasowała się Aleksandra Złotkowska na 60 m. Ta sama zawodniczka była również szósta w konkurencji skoku w dal.

Więcej informacji na temat wyników osiąganych przez lekkoatletów OKLA znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej klubu pod adresem www.laostroleka.pl.