ROKiS w ósemkę zatrzymał Ostrołękę

Piłka ręczna 26 lutego 2017 3 Komentarze

Szczypiorniści ROKiS Radzymin przyjechali do Ostrołęki w ośmioosobowym składzie, a mimo to byli blisko sprawienia sporej niespodzianki, jaką byłoby ich zwycięstwo. Ostatecznie skończyło się na remisie 22:22.

Kłopoty kadrowe przyjezdnych okazały się dla nich niewielkich rozmiarów przeszkodą. Gracze ROKiS przystąpili do meczu z olbrzymią determinacją, a do tego sprzyjało im szczęście. Miejscowi przez moment "zaspali", a w tym czasie ROKiS prowadził już kilkoma bramkami. Do przerwy 13:9 dla rywali i w powietrzu czuć było sporą niespodziankę.

Przerwa wybiła jednak ROKiS z rytmu, a w drugich 30 minutach do głosu doszli ostrołęczanie, którzy nie tylko odrobili straty, ale potrafili też wyjść na prowadzenie. Trener Radosław Żebrowski miał zdecydowanie większe pole manewru w zmianach od swojego vis a vis, dlatego zespół gospodarzy wyglądał na świeższy. W ostatnich minutach dość niespodziewanie goście zdołali wykrzesać z siebie pokłady sił, miejscowych z kolei dopadła niemoc strzelecka. Różnica między obiema ekipami zmniejszała się systematycznie, a syrena końcowa  zabrzmiała przy stanie 22:22.

Wynik zdecydowanie bardziej ucieszył gości, którzy w okrojonym składzie raczej nie spodziewali się zdobyczy punktowej nad Narwią. Gospodarze mogą czuć niedosyt z powodu tego remisu, mimo starań ze strony zawodników nie udało się zdobyć więcej niż podział punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem Trójki był Rafał Niećko, autor 6 goli.

Trójka Ostrołęka - ROKiS Radzymin 22:22 (9:13)