Rozczarowanie na początek play-off. Huragan nie dał szans Enerdze

Siatkówka 04 marca 2017 10 Komentarzy

Nie tak miał wyglądać początek fazy play-off dla siatkarzy Energi Ostrołęka. Biało-czerwoni w Międzyrzecu Podlaskim zostali rozgromieni przez miejscowy Huragan. Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji, a różnica jaka dzieliła obie drużyny z pewnością zaskoczyła nawet miejscowych kibiców.

Energa przystępowała do tego meczu w roli faworyta, bowiem w rundzie zasadniczej uplasowała się na 2. pozycji, z kolei Huragan był 7. W Międyrzecu Podlaskim gra się jednak zawsze niewygodnie, bowiem mała sala stanowi ogromny atut gospodarzy. W tym meczu podopieczni Marcina Śliwy mieli zdecydowanie więcej atutów niż tylko bycie gospodarzem.

Zaczęło się od wyrównanego początku, ale już w połowie pierwszego seta Huragan prowadził 16:10. Miejscowi grali lepiej i z każdą kolejną akcją przybliżali się do objęcia prowadzenia w całym meczu. Stało się tak po uzyskaniu 25. punktu, przy 15 ostrołęczan. Drugi set wyglądał analogicznie - najpierw remis 7:7, później "odjazd" Huraganu i zdecydowane zwycięstwo. Koniec drugiej partii przy wyniku 25:17 i już mieliśmy niespodziankę, ale jak się okazało - to nie był koniec.

W trzecim secie miejscowi nie wypuścili szansy na szybkie zwycięstwo. Gracze Energi nie mieli argumentów w walce z tak dysponowanym rywalem, choć w trzecim secie ugrali najwięcej punktów z całego sobotniego starcia. Wynik 25:20 nie pozostawiał jednak wątpliwości - zaliczkę przed meczem w Ostrołęce ma ekipa Huraganu Międzyrzec Podlaski. Gospodarze byli dziś bezlitośni - wychodziło im niemal wszystko, zanotowali ponad 60-procentową skuteczność w ataku i 14 bloków punktowych.

Rewanż zostanie rozegrany 11 marca o godz. 18.00 w Ostrołęce. Jeżeli Energa wygra to spotkanie to w meczach będzie 1-1 i o awansie do 2. rundy play-off zdecyduje tzw. złoty set, rozgrywany po ostatniej partii tego meczu. Gdy wygra Huragan, to ten zespół awansuje dalej. Jak widać, wszystko jeszcze jest możliwe, ale z pewnością po tej porażce sytuacja Energi trochę się skomplikowała. Więcej o meczu jutro w naszym serwisie.

Huragan Międzyrzec Podlaski - Energa Ostrołęka 3:0 (25:15, 25:17, 25:20)

ENERGA: Głowacki, Graczyk, Kuźma, Obuchowicz, Zalewski, Szwaradzki, Nurczyński (libero) oraz Kubeł, Stojke, Piasta, Poinc.