Sebastian Jankowski z medalem Mistrzostw Europy!

Sporty walki 17 listopada 2017 0 Komentarzy

330 zawodników z 23 krajów wzięło udział w Mistrzostwach Europy EKO Kyokushin/Shinkyokushin U16 i U22 w Kielcach. Nasz kraj reprezentowało dwóch zawodników MKKK Shinkyokushin: Dawid Wronowski i Sebastian Jankowski. Ten ostatni wrócił do domu z wielkim sukcesem: zdobył medal!

Sam start w Mistrzostwach Europy to wyróżnienie dla każdego karateki, ponieważ przed tak dużą imprezą organizowane są eliminację podczas których wyłaniani są reprezentanci poszczególnych krajów. Trzecie miejsce w swojej kategorii zdobył Sebastian Jankowski, który po wejściu do najlepszej ósemki zdominował swojego rywala i przez ippon wygrał walkę o wejście do strefy medalowej. W walce o finał uległ nieznacznie przeciwnikowi.

Drugi reprezentant MKKK - Dawid Wronowski - przegrał walkę o wejście do strefy medalowej ale trenerzy MKKK wierzą, że doświadczenie zdobyte podczas tych mistrzostw zaowocuje w kolejnych startach. Sekundantem naszych zawodników był sensei Marian Zając, a sędzią z licencją sędziego międzynarodowego sensei Artur Prusiński.