Sensacyjna porażka Korony w Strzegowie

Piłka nożna 05 listopada 2016 Komentarzy

Korona Ostrołęka przegrała na wyjeździe z GKS Strzegowo 1:2 w spotkaniu 14. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Do przerwy niebiesko-żółci prowadzili, lecz w drugiej połowie role się odwróciły i trzy punkty zostały w Strzegowie.

Gwizdek na przerwę zabrzmiał przy stanie 1:0 dla ostrołęckiej Korony, gdyż to właśnie w pierwszej połowie Michał Nosek pewnie wykorzystał rzut karny. W drugiej części spotkania bramki strzelał już tylko GKS Strzegowo, a konkretnie Maciej Warecki, który swoimi dwiema bramkami zapewnił gospodarzom niespodziewane zwycięstwo nad liderem. Wynik uznać można za sensację, gdyż GKS przed tym spotkaniem zajmował 15. miejsce w tabeli okręgówki.

Korona przegrała swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie, a jednocześnie był to już trzeci mecz ostrołęczan bez zwycięstwa ligowego. Wcześniej podopieczni Marcina Truszkowskiego zanotowali fantastyczną serię jedenastu zwycięstw z rzędu, dzięki czemu Korona nie musi się martwić o fotel lidera. Mimo porażki z GKS Strzegowo, pierwsze miejsce zostało utrzymane. Na dodatek wpadkę zaliczyła też Nadnarwianka Pułtusk (porażka 0:1 z Wkrą Bieżuń), przez co ostrołęcki zespół nad drugą w tabeli ekipą z Bieżunia oraz trzecią z Pułtuska, ma sześć punktów przewagi.

Za tydzień Korona zakończy rundę jesienną meczem domowym przeciwko Orzycowi Chorzele. Pewnym jest więc, że ostrołęczanie zostaną mistrzem jesieni i zimę spędzą jako samodzielny lider rozgrywek.

GKS Strzegowo - Korona Ostrołęka 2:1 (0:1)

⚽ dla Korony: Nosek
⚽ dla GKS: Warecki 2

KORONA: Szczechowiak - Dawidzki, Jastrzębski, Skorupka, Karczewski - Ludwiczak (30' Kubat), Strzeżysz, Kowalczyk (80' Zięba), Nosek (65' Wysocki), Śnietka (70' Górski) - Staszczuk.