Serowiecka brązową medalistką Mistrzostw Wschodniej Europy!

Siatkówka 22 grudnia 2015 Komentarzy

Ostrołęczanka Julia Serowiecka została brązową medalistką Mistrzostw Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej EEVZA. Tytuł ten wywalczyła wraz z reprezentacją Polski kadetek podczas turnieju finałowego, który odbył się w Brześciu.

W fazie grupowej Polki zanotowały znakomite wyniki. W spotkaniach z Łotwą, drugą reprezentacją Białorusi oraz Estonią nie straciły nawet seta. Najtrudniejsze było starcie z Białorusinkami, lecz podopieczne Grzegorza Wagnera pokazały duże umiejętności i pewnie wygrały ten mecz w setach do 20 i 23.

Dużo bardziej wymagający rywal czekał na Polki w półfinale. Rosjanki okazały się zaporą nie do przejścia i w trzech setach pokonały ekipę biało-czerwonych. O porażce Polek zadecydowała głównie duża liczba błędów własnych. Podopieczne Grzegorza Wagnera nie poddały się i klasę zaprezentowały w meczu o trzecie miejsce. Łotyszki były bez szans w starciu z reprezentantkami Polski, które wygrały 3:0 i zdobyły tym samym brązowe medale Mistrzostw EEVZA.

Swój udział w sukcesie reprezentacji Polski kadetek miała także ostrołęczanka Julia Serowiecka. Wychowanka OTPS Nike jest obecnie uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku.