Siatkarze Energi Omis zaczęli sezon od porażki [ZDJĘCIA]

Siatkówka 03 paĹşdziernika 2015 8 Komentarzy

Energa Omis Ostrołęka przegrał z Aluron Virtu Wartą Zawiercie 1:3 w spotkaniu 1. kolejki I ligi mężczyzn. Nasi siatkarze tylko w jednym secie nawiązali wyrównaną walkę z doświadczonym rywalem, w pozostałych partiach wysoko triumfowali przyjezdni.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli zawiercianie, którzy w swojej ekipie mają m.in. Łukasza Kaczorowskiego, czyli najlepszego atakującego ligi w poprzednich sezonach. Popularny "Kaczor" kilka razy w tym spotkaniu trafił mocną zagrywką, co również przekładało się na punkty dla gości. Nie inaczej było w pierwszym secie, który Aluron Virtu Warta pewnie wygrała 25:18.

Przebudzenie ostrołęckiej ekipy nadeszło w secie drugim. Nasi siatkarze grali bardzo czujnie w obronie, dzięki czemu wiele piłek zostało podbitych i można było wyprowadzać kontrę. Na pierwszej i drugiej przerwie technicznej nasi zawodnicy mieli tylko punkt przewagi, lecz po doskonałej zagrywce Rafała Faryny piłkę przechodzącą wykorzystał Daniel Szaniawski i było już 18:16. Trzy punkty przewagi naszych zawodników stały się faktem po ataku Patryka Szwaradzkiego na 21:18. Seta zakończył as atutowy gości Łukasz Kaczorowski - jego atak w aut pozwolił ostrołęczanom na wygranie seta do 21.

Niestety, w trzeciej i czwartej partii górą byli goście, których trener Andrzej Dudziec zalicza do ligowych faworytów. Doświadczony zespół z Zawiercia popełniał mało błędów, a siatkarze Energi Omis momentami notowali zbyt dużo pomyłek. Przy takiej ich liczbie nie można było myśleć o zwycięstwie, przez co goście wygrali ostatnie partie do 19 i 18, w całym meczu 3:1. MVP spotkania został wybrany rozgrywający Warty Jarosław Macionczyk.

Kolejne spotkanie nasi siatkarze rozegrają za tydzień w Kętach. Rywalem będzie KPS Kęty, który w pierwszej kolejce uległ APP Krispolowi Września 0:3. Oby tam Energa Omis zdobył pierwsze punkty w sezonie.

ENERGA OMIS Ostrołęka - ALURON VIRTU Warta Zawiercie 1-3 (18-25, 25-21, 19-25, 18-25)

Energa Omis: Nowosielski, Zalewski, Cichocki, Szaniawski, Obermeler, Faryna, Kołodziej (libero) oraz Tomczak, Szwaradzki, Ostrowski.

Aluron Virtu Warta: Kaczorowski, Swodczyk, Wójtowicz, Długosz, Wasilewski, Macionczyk, Filipowicz (libero) oraz Sobolewski, Janikowski, Leszczawski