Siatkówka: Trzecie miejsce Pekpolu na turnieju w Wyszkowie [ZDJĘCIA]

Siatkówka 06 września 2014 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka zajął trzecie miejsce w siatkarskim Turnieju o Puchar Burmistrza Wyszkowa. Podopieczni Andrzeja Dudźca rozegrali trzy mecze, z których zdecydowanie wygrali jedno starcie.

Daniel Saczko i Piotr Milewski to ważne ogniwa drużyny Pekpolu (fot. eOstroleka.pl)

W piątkowy wieczór Pekpol zmierzył się z szóstą drużyną Plus Ligi w ubiegłym sezonie - 4You Airlines AZS Politechnika Warszawska. Biało-czerwoni przegrali pierwszego seta do 23, w drugim triumfowali natomiast do 22. Trzeci set był rozstrzygający, gdyż regulamin turnieju przewidywał grę trzech pełnych setów bez względu na wynik. Wygrali go siatkarze ze stolicy 25:18. Rozegrano również dodatkową partię, w której Politechnika zwyciężyła 15:12.

Kolejne spotkanie podopieczni Andrzeja Dudźca zagrali z Camperem Wyszków. Drużyna gospodarzy nie wyszła na ten mecz w najsilniejszym składzie, podobnie jak Pekpol. Zmiennicy pokazali trenerowi Dudźcowi, że warto na nich stawiać i w pierwszym secie rozbili Camper 25:14. W drugim secie w ekipie Wyszkowa na boisku pojawili się już siatkarze pierwszego składu. Po zaciętej końcówce gospodarze wygrali do 23, w trzecim secie również triumfował Camper - tym razem 25:18. Set dodatkowy padł łupem Pekpolu 15:13, lecz do klasyfikacji turnieju liczył się wynik 2:1 dla Wyszkowa.

Trener Dudziec kompletnie zmienił skład na mecz ze Ślepskiem Suwałki. Dało to efekt w postaci pewnej wygranej - ostrołęczanie wygrali wszystkie sety, do 20, 26 i 21. Triumfowali też w secie dodatkowym 15:12. Gra biało-czerwonych napawa sporym optymizmem, dało się zauważyć kilka dobrych zagrań, które w mogą dać radość ostrołęckim kibicom w nadchodzącym sezonie.

Pekpol Ostrołęka - 4You Airlines AZS Politechnika Warszawska 1:2 (23:25, 25:22, 18:25) oraz dodatkowy set 12:15

PEKPOL: Milewski, Białek, Zalewski, Szczygielski, Boruch, Wierzbicki, Saczko (libero).

Camper Wyszków - Pekpol Ostrołęka 2:1 (14:25, 25:23, 25:18) oraz dodatkowy set 13:15

PEKPOL: Szałański, Przybylski, Cichocki, Szczygielski, Obermeler, Wdowiak, Saczko (libero) oraz Boruch.

Pekpol Ostrołęka - Ślepsk Suwałki 3:0 (25:21, 28:26, 25:20) oraz dodatkowy set 15:12

PEKPOL: Milewski, Białek, Zalewski, Szczygielski, Boruch, Wierzbicki, Saczko (libero) oraz Przybylski, Wdowiak.