Siedem medali WOPR-OS w Rudzie Śląskiej

Inne 24 lutego 2015 Komentarzy

21 lutego w Rudzie Śląskiej odbyły się pierwsze zawody z cyklu Grand Prix 2015 w ratownictwie wodnym z udziałem 120 zawodników z całej Polski. W zawodach wystąpili też ratownicy WOPR-OS Ostrołęka pod czujnym okiem trenera, a jednocześnie prezesa klubu Dariusza Małkowskiego.

Ostrołęczanie zdobyli łącznie siedem medali, z czego aż pięć koloru złotego! W kategorii junior młodszy bezkonkurencyjny okazał się Hubert Nakielski, który zdobył cztery złote medale (50 m holowanie manekina, 100 m ratowanie w płetwach, 100 m kombinowane, 100 m ratowanie z pasem) oraz został najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii, otrzymując pamiątkową statuetkę i nagrodę rzeczową.

Również najlepszym zawodnikiem, z tym że w kategorii młodzik, został Mateusz Adamowski - zdobywca trzech medali: złotego na 100 m ratowanie z pasem, srebrnego na 50 m holowanie manekina oraz brązowego na 100 m ratowanie w płetwach.

Z bardzo dobrej strony pokazał się również Dawid Świercz, który w tym roku debiutował w kategorii junior. Ostrołęczanin rywalizując z zawodnikami o rok i dwa lata starszymi zajmował dwa razy szóste a także piąte miejsce na 50 m holowanie manekina, 100 m ratowanie w płetwach i 100 m kombinowane. Na pochwałę zasługuje także Filip Gumowski, który debiutował w zawodach Grand Prix. Filip należał  do najmłodszych startujących zawodników, lecz dzielnie walczył o jak najlepsze rezultaty.

- Zarówno osiągnięte wyniki jak i postawa naszych zawodników napawa dużym optymizmem i zachęca do dalszej pracy. Nasi reprezentanci od wielu lat zdobywają medale na imprezach centralnych i międzynarodowych godnie reprezentując i promując nasze miasto, szkoda tylko że nie wszyscy to zauważają - podsumował zawody opiekun drużyny Dariusz Małkowski.