Siódemka na Memoriale Lokajskiego. Udany występ

Lekkoatletyka 07 września 2021 0 Komentarzy

W sobotę 4 września UKS Siódemka Ostrołęka na stadionie AWF w Warszawie w Memoriale Eugeniusza Lokajskiego. Spośród 9-osobowej reprezentacji klubu najlepiej wypadła Martyna Budziłek.

- Martyna najpierw o prawie 8 sekund poprawiła swój rekord życiowy w biegu na 600m – 1:39,10s, zajmując 3. miejsce, a po 10 minutach przerwy wystartowała ponownie, tym razem na 1000 m. Tu „życiówki" nie było – osiągnęła czas 3:00,69s, ale w licznej stawce biegaczek zajęła 2. miejsce - relacjonuje klub.

Drugie miejsce w skoku w dal młodziczek wywalczyła powracająca po kontuzji do treningów i startów Izabela Roicka – 4,71m. Roicka stanęła także na starcie wieloskoku, gdzie zajęła 4. miejsce ustanawiając rekord życiowy w tej konkurencji – 10,15m.

W klubowej relacji czytamy:

W czołówce swoich konkurencji byli także: 12-letnia Kinga Wilczewska, która po raz pierwszy w życiu wystartowała w rzucie oszczepem i mimo, że rywalizowała nawet z o 3 lata starszymi zawodniczkami zajęła 5. miejsce z rezultatem 19,59m; Szóste miejsce w biegu na 600m zajęła Izabela Marcińczyk – 1:40,71s (o prawie 2 sekundy poprawiony rekord życiowy).

Pozostałe wyniki:

• Szymon Sala (07) – 1:37,34s na 600m (o prawie 7 sekund poprawiony rekord życiowy),
  • Startujący po raz pierwszy w zawodach lekkoatletycznych Artur Mrozek (07) – 1:41,75s na 600m,
  • Małgorzata Wierzbowska – 1:46,84s w biegu na 600m,
  • Julia Pyskło (08) – 8,38m w wieloskoku (debiut w tej konkurencji),
  • Michalina Mierzejewska – 8,36m w wieloskoku (także pierwszy start w życiu w tej konkurencji).