Siódemka na mityngu w AWF Warszawa

Lekkoatletyka 06 lutego 2018 0 Komentarzy

W sobotę w hali lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbył się kolejny mityng lekkoatletyczny. Wystartowała w nim 17-osobowa grupa zawodników klubu Siódemka Ostrolęka. Reprezentanci naszego miasta odnieśli 3 zwycięstwa i 2 krotnie zajmowali 2. miejsca.

Zwycięstwo w biegu na 1000m odniósł Adam Piątkowski (00), który czasem 2:37,26s poprawił o ponad 7 sekund swój rekord życiowy na tym dystansie. Nieoczekiwane zwycięstwo w trójskoku mężczyzn wywalczył Wiktor Marciniak (00) osiągając odległość 13,55m, co jest jego nowym rekordem życiowym. Pokonał on faworyzowanych zawodników z Mławy, Łomży i Lublina.

Zwycięstwo w trójskoku z wynikiem 11,52m odniosła Kornelia Suchecka (98), a drugie miejsce w tej konkurencji zajęła Marta Łada (00, na zdjęciu) – 11,40m. Obie zawodniczki startowały także w biegu na 60m Marta uzyskała rezultat 8,50s, a Kornelia 8,02s i po raz piąty tej zimy poprawiła swoją „życiówkę" na tym dystansie.

Drugie miejsce w eliminacjach i drugie w finale biegu na 60m młodzików zajął Miłosz Markowski (03). Czas z eliminacji – 7,85s jest nowym rekordem życiowym zawodnika (w finale było 7,87s). Miłosz startował także na 300m młodzików, gdzie z wynikiem 45,03s zajął 6 miejsce. Z kolei 7 miejsce w biegu na 1000m zajął Karol Rogoziński (99) – 2:49,79s – o ponad 6 sekund poprawiona „życiówka". Ósma w skoku w dal młodziczek była Milena Świderska (03) – 4,49m, która biegła także na 60m – 9,02s – rekord życiowy.

Pozostałe wyniki:

·        Artur Kossakowski (05) – 9,10s na 60m i 47,89s na 300m – na obu dystansach rekordy życiowe,