Siódemka startowała w Warszawie i Toruniu. Zobacz wyniki

Lekkoatletyka 15 stycznia 2019 1 Komentarz

W miniony weekend reprezentanci UKS Siódemka Ostrołęka dwukrotnie startowali na arenach lekkoatletycznych. Zobaczcie, jakie wyniki udało im się osiągnąć.

W sobotę 12 stycznia dwunastka reprezentantów UKS Siódemka wystąpiła w hali lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, spośród nich najlepiej wypadły: Izabela Marcińczyk (03), która wynikiem 48,58s (jej nowy rekord życiowy) wygrała bieg na 300m juniorek młodszych (U-18). Drugie miejsce w tej samej konkurencji i kategorii zajęła Klaudia Pażych (03) – 48,99s. Także druga była w konkursie trójskoku Nikolina Dziada (03) – 9,93m (rekord życiowy), w tej samej konkurencji trzecie miejsce zajęła Oliwia Budziłek (03) – 9,81m.

W czołówce swoich konkurencji także byli:

Paula Wójtowicz (02) – 9,78m w trójskoku (4 miejsce) i 3,84m w skoku w dal,
Miłosz Markowski (03) – 5,27m w skoku w dal (5 miejsce) i 7,75s w biegu na 60m (rekord życiowy),
Karol Rogoziński (99) – 1:29,45s w biegu na 600m.

Pozostałe wyniki  zawodników SIÓDEMKI:

Nikolina Dziadak (03) – 4,54m w skoku w dal (rekord życiowy),
Maja Pajewska (03) – 9,29s w biegu na 60m (rekord życiowy) i 4,07m w skoku w dal,
Wiktoria Pyskło (03) – 4,28m w skoku w dal (rekord życiowy) i 9,00s w biegu na 60m,
Oliwia Budziłek (03) – 4,03m w skoku w dal,
Małgorzata Wierzbowska (05) – 49,72s w biegu na 300m,
Aleksandra Kuklińska (05) – 49,85s w biegu na 300m,
Martyna Budziłek (96) – 1:48,96s w biegu na 600m.

Dzień później czteroosobowa grupa zawodników Siódemki wystartowała w Hali Arena w Toruniu. Najlepiej wypadła Kornelia Suchecka (98), która wynikiem 5,27m zajęła siódme miejsce w skoku w dal seniorek i juniorek. Kornelia biegała także 60m, gdzie uzyskała czas 8,27s.

Bardzo dobrze wypadli także pozostali zawodnicy: Dominika Dąbrowska (04) przebiegła 300m w czasie 48,70s i prawie 2 sekundy poprawiła swój rekord życiowy na tym dystansie a w biegu na 60m poprawiła „życiówkę" prawie o sekundę osiągając rezultat 8,81s. Nowy rekord życiowy ma także Karol Rogoziński, który w biegu na 1000m osiągnął czas 2:43,63s. Czwarta z reprezentantów UKS 7; debiutująca na zawodach lekkoatletycznych Kamila Zera (02) osiągnęła w biegu na 300m czas 48,49s, a na 60m 9,04s.