Ślepsk Suwałki nie dał szans Pekpolowi [ZDJĘCIA]

Siatkówka 14 lutego 2015 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka przegrał ze Ślepskiem Suwałki 0:3 w meczu 21. kolejki Krispol I ligi. Pojedynek był dość ciekawy, ale równocześnie jednostronny, gdyż to Ślepsk był zespołem wyraźnie lepszym i zasłużenie zainkasował trzy punkty.

Siatkarze Pekpolu udanie rozpoczęli sobotni mecz, wychodząc na prowadzenie 3:1 po dwóch atakach Borucha. Niestety, już na pierwszej przerwie technicznej trzypunktową przewagę mieli suwalczanie. Zawodnicy w biało-niebieskich strojach przeżyli chwilę później kolejny przestój, dzięki czemu Wdowiak wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 11:10. Od tego momentu goście zdobyli jednak pięć punktów z rzędu, co postawiło ich w lepszej sytuacji przed decydującymi fragmentami seta. Ostrołęczanie próbowali odrabiać straty, lecz Ślepsk nie dał sobie wydrzeć wygranej w tym secie i pokonał biało-czerwonych 25:19.

W drugiej odsłonie wyrównana gra toczyła się do stanu 11:11. Obie drużyny popisywały się widowiskowymi akcjami i kibice mogli być zadowoleni z poziomu meczu, w którym rzadkością były zepsute zagrywki. Jednak jeszcze przed drugą przerwą techniczną przyjezdni osiągnęli trzypunktową przewagę, którą na stan 16:13 przypieczętował potrójny blok na Grzegorzu Białku. W końcówce było jednak jeszcze sporo emocji, ponieważ gospodarze zmniejszyli straty do jednego punktu. Kibice pragnęli przywrócenia statusu quo, lecz niestety goście zakończyli seta dwupunktową wygraną po pięknym ataku Wojciecha Winnika.

Trzecie rozdanie od początku przebiegało pod dyktando gości. Gracze Ślepska złapali wiatr w żagle i wyszli na trzy "oczka" przewagi po tym jak zapunktował rozgrywający Kacper Gonciarz. W tym secie oglądaliśmy już więcej błędów serwisowych i po jednym z nich Ślepsk prowadził już 10:7. Druga przerwa techniczna zastała zawodników po autowej zagrywce Szczygielskiego przy stanie 16:13 dla gości. Po przerwie dwiema kapitalnymi zagrywkami popisał się Dominik Zalewski, dzięki czemu obie drużyny dzielił ponownie już tylko punkt. Końcówka seta była jednak popisem dwóch najlepszych graczy zespołu Ślepska - Wojciech Winnik i Kamil Skrzypkowski wzięli ciężar gry na siebie, przechylając szalę zwycięstwa na korzyść Ślepska. Set zakończył się wynikiem 25:22, cały mecz goście wygrali 3:0. MVP spotkania został wybrany Kamil Skrzypkowski.

Kolejny mecz biało-czerwoni rozegrają już w najbliższą środę 18 lutego o godzinie 18.30. Wyjazdowym rywalem Pekpolu będzie AZS PWSZ Stal Nysa. Spotkanie będzie transmitowane na żywo w telewizji TVP Sport, początek transmisji o godzinie 18.20.

Pekpol Ostrołęka - Ślepsk Suwałki 0:3 (19:25, 23:25, 22:25)

PEKPOL: Szałański, Przybylski, Boruch, Szczygielski, Wdowiak, Białek, Saczko (libero) oraz Milewski, Obermeler, Zalewski.

ŚLEPSK: Gonciarz, Winnik, Rudzewicz, Skrzypkowski, Schamlewski, Modzelewski, Andrzejewski (libero) oraz Kluth, Rawiak.