Sparingowe zwycięstwa Jantaru Ostrołęka

Piłka nożna 17 marca 2016 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka przygotowują się do rozgrywek wiosennych. Udany sparing z Ostrovią Ostrów Mazowiecka ma za sobą drużyna seniorek, występująca w II lidze. Zwycięstwa odniosły także młodziczki, które w halowym teście sprawdziły formę z Fortami Piątnica.

Dla zespołu drugoligowego był to już trzeci sparing w obecnym okresie przygotowawczym. Po remisie z Loczkami Wyszków i porażce z KS Raszyn przyszedł czas na przekonujące zwycięstwo. Trzecioligowa Ostrovia do przerwy toczyła wyrównaną walkę z Jantarem, co odzwierciedla półmetkowy wynik 1:1. W drugiej odsłonie Jantarki dały jednak popis skutecznej gry i zwyciężyły aż 6:1. Bohaterką meczu była Dominika Ostrowska, która cztery razy pokonała bramkarkę rywalek. Po jednym golu zdobyły Ewelina Milewska i Oliwia Piersa.

Zespół młodziczek Jantaru rozegrał sparingowy trójmecz z Fortami Piątnica. Mecze zostały rozegrane w trzech rocznikach: 2002/2003, 2004 oraz 2005/2006. Pierwszy z wymienionych roczników wygrał z rywalkami 8:4, grano 3 razy po 20 minut. Drużyna Jantaru wystąpiła w składzie: Oliwia Piersa, Daria Orzoł, Alicja Lutrzykowska, Kinga Rosłon, Aleksandra Draba, Wiktoria Kowalczyk, Gabriela Dymerska, Anna Nalewajk, Wiktoria Kowalska. Wśród dwunastolatek Jantar ponownie okazał się lepszy, tym razem wygrywając 5:2 (2 razy po 15 minut) w składzie Julia Śniecińska, Alicja Prusińska, Wiktoria Chludzińska, Magdalena Dąbrowska, Emila Murach. Na koniec odbyło się spotkanie najmłodszych piłkarek w wymiarze czasowym 2 razy po 12 minut. Ostrołęczanki zwyciężyły 3:1, a trener Rafał Kosek był zadowolony z postawy wszystkich zespołów.

Najbliższy sparing zespołu seniorek Jantaru odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 12.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Witosa. Ostrołęczanki zmierzą się z Ząbkovią Ząbki.