Sportowe podsumowanie miesiąca: Kwiecień 2013

Inne 04 maja 2013 Komentarzy

Walka siatkarzy Energi Pekpolu Ostrołęka o medale I ligi, świetne mecze ostrołęckich piłkarzy, zakończenie Nocnej Ligi Futsalu czy też złoty medal ostrołęczanki na Mistrzostwach Europy kadetek - te i inne wydarzenia elektryzowały ostrołęckich kibiców w ubiegłym miesiącu. Zapraszamy do lektury sportowego podsumowania kwietnia 2013 roku.

Siatkówka| Paulina Bałdyga została mistrzynią Europy kadetek w barwach reprezentacji Polski! Ostrołęczanka jest kapitanem narodowej drużyny, w finale Polki pokonały Włoszki 3:2 mimo tego, że przegrywały już 0:2. W ostatni weekend kwietnia Bałdyga dopingowała swoich starszych kolegów z Ostrołęki na meczu I ligi w hali im. A. Gołasia.

Boks| Pięściarz Victorii Ostrołęka, Marek Pietruczuk wraz z kolegą z klubu Gwardia Szczytno - Maciejem Jóźwikiem - pojechali do Niemiec na dziesięć dni zgrupowania. Tam wraz z pięściarzami niemieckimi szlifowali formę a całe zgrupowanie zwieńczył mecz bokserski pomiędzy Polską a Niemcami.

Armwrestling| W dniach 6-7 kwietnia w Gniewie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski w armwrestlingu, czyli siłowaniu na rękę. Wicemistrzem kraju został Karol Myszkiewicz, mieszkaniec Teodorowa (gm. Rzekuń). Myszkiewicz został wicemistrzem Polski w siłowaniu się na prawą i lewą rękę co dało mu również awans do Mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane na Litwie oraz Mistrzostw Świata, które odbędą się w naszym kraju.

Piłka nożna|  Trwa fantastyczna passa Korony HiD Ostrołęka. Podopieczni Tomasza Słowika mają za sobą już sześć zwycięstw z rzędu. W kwietniu niebiesko-żółci wygrali aż pięć spotkań, zostawiając w pokonanym polu następujące drużyny: Makowianka Maków Mazowiecki (2:1), Sona Nowe Miasto (3:2), Boruta Kuczbork (5:0), Mazowsze Jednorożec (1:0) i GKS Strzegowo (3:1).

Piłka nożna| Narew Ostrołęka przesunęła się do ścisłej czołówki IV ligi mazowieckiej. Niebiesko-czerwoni w kwietniu rozegrali cztery mecze, trzy z nich zakończyły się wygranymi. Narew pokonała Ostrovię Ostrów Mazowiecka 2:0, Błękitnych Raciąż 2:0, Huragan Wołomin 1:0 i zremisowała z Bzurą Chodaków 0:0. Co ciekawe, kapitalnie spisuje się defensywa niebiesko-czerwonych – na wiosnę Andrzej Łyziński nie wyciągał jeszcze piłki z siatki.

Futsal| Zakończyła się druga edycja Nocnej Ligi Futsalu. Triumfatorem tegorocznej edycji okazała się ekipa KS CK Team Troszyn. Najlepszym piłkarzem NLF wybrano Pawła Kuzię z ekipy Przyjaciele Futbolu Ostrołęka. Najlepszym bramkarzem został Daniel Woźniak z KS CK Team Troszyn. Królem strzelców ogłoszono Mateusza Pełtaka z FC Ostrołęka. Organizatorzy zapowiedzieli, że w grudniu rozpocznie się kolejna edycja NLF.

Siatkówka| Selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce, Andrea Anastasi, powołał 22-osobową kadrę na Ligę Światową 2013. Wśród powołanych nie zabrakło pochodzącego z Ostrołęki Grzegorza Łomacza. Szkoleniowiec kadry narodowej decyzję podjął po zgrupowaniu w Spale, na którym mógł skorzystać z ponad trzydziestu siatkarzy. Łomacz o miejsce w składzie na mecze Ligi Światowej rywalizował będzie z rozgrywającym Resovii Rzeszów, Fabianem Drzyzgą oraz Pawłem Woickim z PGE Skry Bełchatów i Łukaszem Żygadło, grającym w rosyjskim klubie Fakieł Nowyj Urengoj.

Pływanie| Ostrołęczanka Angelika Wikieł zdobyła brązowy medal na wielomeczu pływackim, który odbył się w dniach 6-7 kwietnia w ukraińskim Kijowie. Reprezentacja Polski okazała się najlepsza w zawodach i powróciła do kraju ze zwycięstwem w klasyfikacji drużynowej. Wyścig na 200 metrów stylem klasycznym okazał się szczęśliwy dla ostrołęczanki Angeliki Wikieł, uczennicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Urodzona w 1998 roku zawodniczka osiągnęła czas 2.38,47 i zajęła trzecie miejsce w wyścigu.

Tenis ziemny| Jakub Majkowski w grupie zaawansowanej i Igor Damięcki w grupie mini tenisa okazali się najlepsi w turniejach tenisa ziemnego, które rozegrane zostały w niedzielę, 14 kwietnia w hali przy ul. Partyzantów. Natomiast Jordan Czapski okazał się najlepszym zawodnikiem w czwartym turnieju open w tym sezonie, rozegranym 27 kwietnia. Tym razem w finale pokonał Daniela Dąbrowskiego 9:2.

Karate| 20 kwietnia w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Karate organizowane przez PFKK i POS.Uczestniczyło w nich trzech zawodników MKKK SHINKYOKUSHIN: Przemysław Kowalski i Dominik Gwara(MKKK SHINKYOKUSHIN Ostrołęka) i Dariusz Amrozy (MKKK SHINKYOKUSHIN Maków Mazowiecki). Dominik Gwara zajął III miejsce w kategorii kumite + 75 kg juniorów, a Dariusz Amrozy IV miejsce w kategorii kumite - 65kg juniorów.

MMA| Ostrołęcki Gladiator Adrian Dmochowski poprawił swój bilans na zawodowym ringu MMA. Na gali TNT FIGHT 2 zorganizowanej w Wołominie Adrian Dmochowski stanął  w ringu obok zawodnika Teamu Forca Dęblin Marcina Brzozowskiego.  Do niedawna podopieczny Wojciecha Dudkowskiego stoczył trzy walki zawodowe w formule MMA i jego bilans wynosił dwie wygrane i jedna przegrana. 20 kwietnia Adrian wygrał swoją trzecią walkę.

Dwubój  nowoczesny| Od 19 do 21 kwietnia w Częstochowie, trwały zmagania najlepszych dwuboistów w Polsce. W zawodach wzięła udział trójka zawodników UŚKS OSTROŁĘKA, Żaklina Wikieł, Jan Karpiński i Karol Bojarski. Najlepiej spisał się Karol Bojarski, który w pływaniu na 100 m stylem dowolnym był czwarty, nieźle pobiegł na 1000 m i w rezultacie zajął 9. miejsce w Polsce. Uzyskany przez Karola rezultat, zapewnia mu start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Dwuboju Nowoczesnym.

Siatkówka| Energa Pekpol Ostrołęka zagra w pojedynku o brązowy medal I ligi. Podopieczni Andrzeja Dudźca w rywalizacji ćwierćfinałowej wyeliminowali po pięciu meczach faworyzowany MKS Banimex Będzin. W półfinale w trzech spotkaniach lepszy okazał się BBTS Bielsko-Biała. Rywalizacja o trzecie miejsce startuje 18 i 19 maja w Ostrołęce a rywalem biało-czerwonych będzie Cuprum Mundo Lubin.

Piłka nożna| W dniach 16 i 24 kwietnia 2013 r. rozegrano ostatni turniej w ramach XI Mistrzostw Miasta Ostrołęki Szkół Średnich o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęki  w piłki nożnej mężczyzn, który odbył się na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Witosa 1. Turniej wygrała  drużyna Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4, która zwyciężając przez trzy kolejne edycje otrzymała Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęki na własność.