Squatina podsumowuje pierwszą część sezonu (zdjęcia)

Pływanie 27 czerwca 2017 0 Komentarzy

Pływacy KS OSP Squatina Ostrołęka mają za sobą czerwcowe starty. Jak się okazało, dzieciakom talentu nie brakuje, co udowodniły zdobywając kilkanaście medali. Zobacz podsumowanie ich wyników.

W dniach 2-3 czerwca pływacy prowadzeni przez Maję i Leszka Bieżuńskich przybyli na Mistrzostwa Warszawy do Parku Wodnego Warszawianka. Trzyosobowa reprezentacja Squatiny zdobyła dziewięć medali. Kamil Szporak został mistrzem Warszawy, zdobywając sześć medali w sześciu startach: 100 m stylem grzbietowym – srebrny medal, 50 m stylem klasycznym – srebrny medal, 100 m stylem klasycznym - zloty medal, 200 m stylem klasycznym - brązowy medal, 50 m stylem motylkowym - srebrny medal i 200 m stylem zmiennym - srebrny medal.

Jakub Bieżuński zdobył trzy medale: na 50 m stylem motylkowym - brązowy medal, 200 m stylem klasycznym - brązowy medal i 200 m stylem zmiennym - zloty medal. Zajmował też czwarte miejsca na 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem klasycznym oraz szóste miejsce na 50 m stylem klasycznym. Blanka Mulewska była czwarta na 50 m stylem klasycznym i siódma na 50 m stylem dowolnym.

Tydzień później Squatina popłynęła na finale zawodów "Od Młodzika do Olimpijczyka". Popłynęła 5-osobowa ekipa Squatiny: Blanka Mulewska, Kornelia Rusiłowicz, Weronika Jankowska, Kamil Szporak i Jakub Bieżuński. Medale zdobyli: Blanka Mulewska - brąz na 50 m stylem klasycznym i Kamil Szporak - srebro na 100 m stylem klasycznym.

18 czerwca podopieczni państwa Bieżuńskich (konkretnie: Maja Barańska, Blanka Mulewska, Weronika Jankowska, Patrycja Marcińczyk, Paulina Bieżuńska, Alan Świderek, Maciej Romanowski, Kamil Szporak i Jakub Bieżuński) pojechali do Mławy na mistrzostwa dzieci i młodzików. Był to start bardzo obfity w medale. Trzy srebra (100 m st. klasycznym, 100 m st. dowolnym, 50 m st. klasycznym) zdobyła Weronika Jankowska, srebro na 200 m st. dowolnym przypadło Patrycji Marcińczyk, brąz na 50 m motylkiem zdobył Maciej Romanowski. Kamil Szporak zanotował świetny start, zdobywając trzy złote medale: na 100 m st. klasycznym, 50 m st. klasycznym i 50 m st. motylkowym. Zdobył też puchar za 3. miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców z rocznika 2006. Dwa medale dorzucił też Jakub Bieżuński - brąz na 100 m st. klasycznym i złoto na 50 m st. klasycznym.

W Mławie wystartowały dwie sztafety mieszane na dystansie 4x50 zmiennym. Sztafeta z rocznika 2008 i młodsi w składzie: Blanka Mulewska, Maja Barańska, Paulina Bieżuńska, Alan Świderek zajęła piąte miejsce. Sztafeta z rocznika 2006 w składzie: Patrycja Marcińczyk, Kamil Szporak, Maciej Romanowski, Jakub Bieżuński była tuż za podium, zajmując czwarte miejsce.

- Łącznie w pierwszej części sezonu pływackiego klub wystartował w 11 imprezach rangi: okręgowej, ogólnopolskiej i Pucharze Polski, zdobywając łącznie 74 medale. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie - podkreślają Maja i Leszek Bieżuńscy.