Sukcesy ostrołęczan podczas Mistrzostw Makroregionu w karate!

Sporty walki 24 marca 2015 0 Komentarzy

W niedzielę 22 marca w ostrołęckiej hali im. Arkadiusza Gołasia odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate kyokoushin. W zawodach wzięli udział zawodnicy obu ostrołęckich klubów - OKKK Ostrołęka oraz MKKK Shinkyokoushin. Sprawdź ich wyniki!

W kategorii seniorów bardzo dobry występ zanotował Mateusz Parzych (OKKK), który zwyciężył w kategorii do 75 kilogramów. Wśród najcięższych seniorów triumfował natomiast jego klubowy kolega Marcin Dąbrowski. Z dobrej strony pokazały się również seniorki - na podium stanęły Emilia Płaszczyńska (OKKK) oraz Luiza Karapetyan i Kinga Przybyłek (MKKK Shinkyokoushin).

Dwa miejsca na podium to dorobek Aleksandra Krajanowskiego (OKKK), który w kategorii juniorów był trzeci w kategorii do 60 kilogramów oraz drugi w kata. W kategorii powyżej 75 kilogramów na najniższym stopniu podium stanął natomiast reprezentant MKKK Shinkyokoushin Karol Ogonowski. Wśród pań odnotowaliśmy dwie pozycje medalowe juniorek - trzecie miejsca wywalczyły Natalia Nalewajk (MKKK Shinkyokoushin, do 55 kg) oraz Beata Opęchowska (OKKK, powyżej 60 kg).

Sporo medali zdobywali ostrołęccy młodzicy. W kategorii do 50 kilogramów zwyciężył Norbert Duszak (OKKK), jego klubowy kolega Bartosz Załuska był trzeci w kategorii do 55 kilogramów. To nie jedyne sukcesy młodzików Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokoushin, bowiem drugie miejsce w kategorii do 65 kilogramów zdobył Michał Wiśniewski. W najcięższej kategorii wagowej trzecie miejsce uzyskał Krzysztof Modzelewski z MKKK Shinkyokoushin. Rewelacyjny występ zaliczyła młodziczka Dominika Pyskło z OKKK Ostrołęka. Wygrała ona rywalizację w kata, jak również w kumite w kategorii do 50 kilogramów.

Patronat nad zawodami objął prezydent miasta Ostrołęki Janusz Kotowski oraz starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. Sponsorami zawodów byli Urząd Miasta Ostrołęki, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Tettsui Security oraz MG Sport. Poniżej prezentujemy wyniki ostrołęckich zawodników podczas niedzielnych mistrzostw.

Seniorzy – wyniki zawodników ostrołęckich klubów w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego:

3. Kinga Przybyłek (Międzyszkolny Klub Karate Kyokoushin);

Juniorzy – wyniki zawodników ostrołęckich klubów w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego:

5-8. Anna Jędrasik (Ostrołęcki Klub Karate Kyokoushin);

Młodzicy – wyniki zawodników ostrołęckich klubów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików:

KUMITE Młodzik K +55 kg
5-8. Kinga Kot (Międzyszkolny Klub Karate Kyokoushin); Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku: