Świetny start Mistrzostw Europy! Trzej zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka stanęli na podium

Pływanie 14 września 2021 0 Komentarzy

Pierwszy dzień zmagań podczas Mistrzostw Europy w Ratownictwie Wodnym (Open, Junior) na pływalni w hiszpańskim Castellon de la Plana złoty medal zdobyła  sztafeta męska 4x50m z przeszkodami, w składzie której znalazł się zawodnik WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski. Z kolei sztafeta juniorów 4x50m z przeszkodami, z Adamem Wiśniewskim i Kacprem Mierzejewskim z WOPR-OS, zdobyła srebro.

W dniach 12-18 września w Hiszpanii odbywają się Mistrzostwa Europy w Ratownictwie Wodnym. Największa na starym kontynencie impreza z zakresu sportowego ratownictwa wodnego zgromadziła 400 zawodników z 15 krajów, w tym 24-osobową reprezentację Polski.

W pierwszym dniu Mistrzostw Europy Hubert Nakielski (WOPR-OS Ostrołęka) wspólnie z kolegami z reprezentacji Polski (Adam Dubiel, Wojciech Kotowski, Cezary Kępa) zdobyli tytuł mistrzów Europy w kategorii open na dystansie 4x50m z przeszkodami. Na tym samym dystansie tylko w kat. junior Kacper Mierzejewski i Adam Wiśniewski (WOPR-OS Ostrołęka) oraz Mateusz Grabski i Radosław Rogoziński (CKS Szczecin) zdobyli tytuł wicemistrzów Europy.