Świetny start Piątki w Mińsku Mazowieckim

Pływanie 25 lutego 2016 Komentarzy

Zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka zanotowały udany start w pływackim Grand Prix Mińska Mazowieckiego, które odbyło się w niedzielę 21 lutego. Osiągnięte rezultaty pozwoliły na zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Ostrołęczanki pojechały do Mińska Mazowieckiego w składzie: Nina Bagińska, Magda Kowalska, Maria Murawska, Martyna Werpachowska, Maria Mikas. Dwa złote medale zdobyła Marysia Murawska - na 50 m stylem dowolnym z czasem 28,77 s oraz na 100 metrów stylem zmiennym z nowym rekordem życiowym  1:11,64 s. Złoty medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym z nowym rekordem życiowym i czasem 41,78 zdobyła również Martyna Werpachowska, która ponadto na dystansie 100 m stylem dowolnym zajęła 6. lokatę z czasem 1:28,16 ustanawiając swój nowy rekord życiowy.

Życiówkę na dystansie 100 m stylem zmiennym z czasem 1,18,83 s ustanowiła także zdobywczyni na tym dystansie brązowego medalu Magda Kowalska. Magda, która startowała z zawodniczkami o rok starszymi zajęła również czwarte miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 31,40 s. Z nowym rekordem życiowym na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1,27,01 s i srebrnym medalem wróciła z zawodów również Maria Mikas, która oprócz tego była piąta na 50 m stylem grzbietowym z czasem 46,06 s.

Bardzo udanie zaprezentowała się także najmłodsza zawodniczka UKS Piątka Nina Bagińska, która rywalizowała z zawodniczkami o rok starszymi. Nina zajmowała 5. miejsce na dystansie 25 m stylem klasycznym i 12. miejsce na 25 m stylem dowolnym.