Świt zatrzymał Koronę, derby dla GLKS Lelis

Piłka nożna 18 kwietnia 2016 Komentarzy

Dwa bardzo ciekawe spotkania derbowe obejrzeli kibice, którzy zdecydowali się spędzić ubiegły weekend z B-Klasą ostrołęcką. Świt Baranowo pokonał u siebie rezerwy Korony Ostrołęka, z kolei GLKS Lelis odnotował ważne wyjazdowe zwycięstwo z Orzem Goworowo.

Spotkanie Świtu z Koroną przez pierwsze pół godziny było typowym meczem walki. Trudno było o składne i efektowne akcje, lecz serię tę przerwał Mateusz Rybka. Pomocnik Świtu w 34. minucie otworzył wynik spotkania i dość niespodziewanie dał prowadzenie gospodarzom. Sześć minut później było już 2:0 dla Baranowa, tym razem celnym uderzeniem popisał się doświadczony Krzysztof Chodkowski, pokonując bezradnego Norberta Dobkowskiego.

Po zmianie stron padła trzecia bramka dla Świtu - jej autorem w 58. minucie był Marcin Dobrzyński. Ostrołęczanie wydawali się być zaskoczeni takim obrotem spraw, lecz przystąpili do odrabiania strat po bramce Piotra Kubata z 66. minuty. Zmiany rozstrzygnięcia jednak nie było, a w dodatku w doliczonym czasie gry korzystny dla Świtu wynik przypieczętował Krystian Olender.

Świt Baranowo - Korona II Ostrołęka 4:1 (2:0)
Rybka 34, Chodkowski 40, Dobrzyński 58, Olender 90+1 - Kubat 66

ŚWIT: Darmochwał - M. Fąk, W. Fąk, Łukasiak (75' Olender), Rybka, Duszak, Michalak, Kuzia, Chodkowski (85' Pieńkos), Gładek (80' Ogonowski), Dobrzyński (73' Zarjewski).

KORONA II: Dobkowski - Brodowski (80' Filipiak), Górski, Grzyb, Chojnacki, Kaczyński, Laska, Obuchowicz, Pałaszewski, Kowalczyk, Kubat.

W Goworowie doszło do spotkania miejscowego Orza z GLKS Lelis. W pierwszej połowie zgromadzeni kibice nie obejrzeli bramek, te padły dopiero po ponad godzinie od pierwszego gwizdka sędziego. Wynik otworzył zawodnik gospodarzy Piotr Grabiński, wyprowadzając Orza na prowadzenie w 67. minucie. Warto dodać, że strzelec gola pojawił się na boisku jedynie 120 sekund wcześniej. Pięć minut później GLKS doprowadził do wyrównania za sprawą Tomasza Arcichowskiego. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, lecz wtedy na minutę przed końcem meczu zwycięskiego gola dla gości strzelił Michał Markowski. Na więcej zabrakło już czasu i Lelis wywiózł trzy punkty z terenu rywala, mimo, że dotarł do Goworowa w dwunastoosobowym składzie.

Orz Goworowo - GLKS Lelis 1:2 (0:0)
Grabiński 67 - Arcichowski 72, Markowski 89

ORZ: Szpont - Gąsiorowski, D. Tomaszewski, Owczarski (65' Grabiński), Sz. Gęsich, K. Tomaszewski, Ma. Brzozowski (80' Majkowski), Bukowski (65' R. Załęski),  T. Gęsich (46' Mi. Brzozowski), Kukliński, Sujkowski.

GLKS: Dziczek - Arcichowski, Markowski, Matłach, Mierzejewski, Mróz, Mrozek (75' Stachurski), Ostrowski, Parzych, Tumiński, Ziemek.