Sześć medali dla Ostrołęki na Mistrzostwach Polski LZS

Lekkoatletyka 17 czerwca 2015 Komentarzy

13 i 14 czerwca w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski klubów zrzeszonych w ramach Ludowych Zespołów Sportowych. Dobre wyniki podczas dwudniowej rywalizacji zanotowali przedstawiciele miasta Ostrołęki, reprezentujący kluby OKLA i UKS Siódemka.

Ze swoich wyników mogą być zadowoleni reprezentanci OKLA Ostrołęka. Magdalena Żebrowska wygrała konkurs skoku w dal z wynikiem 5,79 m, a w dodatku była druga w trójskoku - jej rezultat to 11,82 m (rekord życiowy). Na najwyższym stopniu podium stanęła Weronika Dworecka - jej wynik w biegu na 800 metrów to 2:12,43 s.

Pozostali zawodnicy i zawodniczki OKLA wrócili do Ostrołęki bez medali, ale z wartościowymi wynikami i niemałym doświadczeniem. Igor Bastek był czwarty w rzucie dyskiem (40,87 m) i pchnięciu kulą (12,79 m). Na miejscu piątym w pchnięciu kulą sześciokilogramową uplasował się Mateusz Boruch. Z kolei szósta w pchnięciu kulą trzykilogramową była Wiktoria Pławska. Ósme miejsce w biegu na 400 metrów oraz siódmą lokatę na 200 metrów uzyskała juniorka młodsza Klaudia Borkowska. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego poprawiła przy tym jeden ze swoich rekordów życiowych. inny warty uwagi wynik to Magdalena Olszewska i jej 9. miejsce w rzucie dyskiem. Poza czołową dziesiątką znaleźli się: Natalia Nowak (11. miejsce w biegu na 3000 m, rekord życiowy), Mateusz Grabowski (16. miejsce w biegu na 3000 m) i Kinga Abramczyk (17. miejsce w biegu na 400 m). Z powodu kontuzji rywalizacji w biegu na 1500 metrów nie ukończyła Aleksandra Gruz.

W Słubicach wystartowali także lekkoatleci UKS Siódemka Ostrołęka, przywożąc do Ostrołęki trzy medale. Smak złota poznała Aleksandra Grzyb, która wygrała konkurs skoku w dal juniorek młodszych z wynikiem 5,32 m. W tym samym konkursie na 6. miejscu znalazła się inna z zawodniczek klubu Kornelia Suchecka. Zawodniczka ta mogła się cieszyć ze złotego medalu dzień później w konkursie trójskoku juniorek młodszych, wygrywając z rekordem życiowym 11,69 m. Na drugim miejscu znalazła się Aleksandra Grzyb (11,27 m), dla której był to już drugi medal na tych zawodach.

Dobry wynik osiągnęła także biegaczka Siódemki Martyna Budziłek. W wyścigu na 1500 metrów juniorek wygrała ona swoją serię z czasem 4:52,39 s, lecz w drugim biegu rywalki były mocniejsze, co oznaczało tylko piąte miejsce dla ostrołęczanki. Dwukrotnie w Słubicach startował Karol Kudrzycki - w biegu na 1500 metrów był dziewiąty, na dystansie 800 m - dwunasty.

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki w Mistrzostwach Polski LZS został sklasyfikowany na 23. pozycji z dorobkiem 45 punktów.UKS Siódemka zdobył 33 punkty i zajął 29. miejsce na 98 sklasyfikowanych klubów.