Sześć punktów Nike w sobotnich meczach wyjazdowych

Siatkówka 31 stycznia 2016 Komentarzy

Siatkarki OTPS Nike Ostrołęka mają za sobą kapitalną sobotę w rozgrywkach III ligi mazowieckiej. Podopieczne trenera Dariusza Werpachowskiego wygrały dwa spotkania wyjazdowe i zbliżyły się do końcowego sukcesu, jakim jest mistrzostwo rozgrywek.

30 dzień stycznia był niezwykle pracowity dla siatkarek Nike. To właśnie tego dnia ostrołęczanki miały zaplanowane wyjazdowe starcia w Radomiu i Kozienicach. Zadanie było niezwykle trudne, ponieważ oba zespoły znajdowały się w czołówce tabeli - Lider Radom ma miejscu piątym, KKS Kozienice - "oczko" wyżej. Nie trudno więc przypuszczać, że obie ekipy liczyły na wykorzystanie zmęczenia zespołu Nike, spowodowanego długim wyjazdem i grania dwóch meczów jednego dnia.

Po raz kolejny okazało się jednak, że na zespół Nike nie ma mocnych w III lidze. Poranny mecz z Liderem Radom przebiegał absolutnie pod dyktando podopiecznych trenera Werpachowskiego, nie pozwoliły one rywalkom na zdobycie 20 punktów w żadnym z setów. Dużo ciężej było w Kozienicach - po wygranym 25:23 pierwszym secie przyszła kolej na rywalki, które w drugiej partii zwyciężyły do 22. Losy meczu rozstrzygnęły się w trzecim secie, po emocjonującej końcówce siatkarki Nike zwyciężyły do 23 i były o krok od zdobycia trzech punktów. W kolejnych minutach meczu pewnie wykonały ten krok, wygrały 3:1 i przypieczętowały kapitalny sukces, jakim jest zdobycie sześciu punktów w wyjazdowych meczach z trudnymi rywalkami.

Reprezentantki Ostrołęki mają rozegrane już 14 meczów w rundzie zasadniczej III ligi. Zdobyły w nich 37 punktów z bilansem 13 zwycięstw i 1 porażki. Daje im to drugie miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do Krótkiej Mysiadło, warto jednak dodać, że rywalki mają rozegrany jeden mecz mniej.

Lider Radom - Nike Ostrołęka 0:3 (19:25, 16:25, 19:25)

KKS Kozienice - Nike Ostrołęka 1:3 (23:25, 25:22, 23:25, 15:25)