Sztafeta UKS Siódemka najlepsza na Mazowszu

Lekkoatletyka 09 września 2015 Komentarzy

W niedzielę 6 września w Warszawie odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Mazowsza Młodzików połączone z ogólnopolskim mityngiem dla starszych zawodników. Wśród uczestników nie zabrakło miejsca dla przedstawicieli UKS Siódemka Ostrołęka. Jak się spisali?

Złoty medal i tytuł Mistrzyń Mazowsza wywalczyła sztafeta dziewcząt w składzie: Marta Łada, Renata Kołodziejczyk, Victoria Ejzemberg i Karolina Krukowska, osiągając dobry czas 53,56s. Srebro w biegu na 600m zdobył Adam Piątkowski z czasem 1:28,67s (rekord życiowy i trzecia klasa sportowa). Z kolei na 4. miejscu bieg na 600m ukończyła Paulina Pilarska – 1:46,29s.

Piąte miejsca zajęli: Victoria Ejzemberg w biegu na 300m – 44,90s (rekord życiowy i trzecia klasa sportowa), Jakub Cichocki w biegu na 1000m – 2:55,26s (rekord życiowy), Karolina Krukowska w skoku w dal – 4,42m. Szósta w biegu na 300 m była Marta Łada – 44,94s, a 7. miejsce  w biegu na 1000 m zajął Wojciech Bączek – 2:55,92s. Pozostałe wyniki: Renata Kołodziejczyk – 13,96s w eliminacjach i 13,91s w finale B w biegu na 100m, oraz 49,86s w biegu na 300m (rekord życiowy), Karolina Krukowska 13,92 s w eliminacjach biegu na 100m, Marta Łada – 4,13m w skoku w dal.

W mityngu dla starszych zawodników najwyżej została sklasyfikowana Paulina Kojtek, zajmując 3. miejsce w biegu na 1000m z czasem 3:16,42s (rekord życiowy), 5. w skoku w dal była Agnieszka Pędzich – 4,38m, a na 6. miejscu bieg na 1000m ukończył Daniel Gadomski – 2:37,55s. Pozostałe wyniki: Adrian Oleszczak – 2:48,91s w biegu na 1000m (rekord życiowy), Karol Rogoziński także na 1000m – 2:56,08 (także rekord życiowy).

Kolejnym startem lekkoatletów Siódemki będą Międzywojewodzkie Mistrzostwa Młodzików, które odbędą się w Pasłęku w najbliższą niedzielę 13 września.