Tęcza Łyse bez szans w Mińsku Mazowieckim. Wyniki 14. kolejki IV ligi

Piłka nożna 17 października 2016 Komentarzy

Tęcza Łyse przegrała z Mazovią Mińsk Mazowiecki 1:4 w wyjazdowym spotkaniu 14. kolejki IV ligi mazowieckiej gr. północnej. Ósma porażka w tym sezonie oznacza spadek drużyny z powiatu ostrołęckiego na szesnaste miejsce w tabeli. Mazovia wciąż piastuje pozycję wicelidera rozgrywek.

Z racji zajmowanej pozycji w tabeli, za faworyta meczu uznawać można było Mazovię. Kibice Tęczy liczyli jednak, że ich ulubieńcy nawiążą wyrównaną walkę z ekipą z Mińska Mazowieckiego. Początek meczu był wyrównany, choć niemrawy - za sprawą porywistego wiatru najczęstszym obserwowanym zagraniem było niedokładne podanie i strata piłki. W 11. minucie kibiców gospodarzy rozradował Mateusz Janusiewicz, jego strzał lewą nogą otworzył wynik meczu. Po pół godzinie gry było już 2:0 dla Mazovii. Tym razem z rzutu karnego na listę strzelców wpisał się Michał Bondara. Do przerwy żadne bramki już nie padły, choć obie drużyny miały swoje szanse.

W drugiej części gry do ataku ruszyła Tęcza. Podopieczni Dariusza Narolewskiego nie mieli nic do stracenia i starali się odważnie "przycisnąć" gospodarzy. Po kwadransie drugiej połowy trzeciego gola strzeliła jednak Mazovia - tym razem w protokole meczowym zaistniał Daniel Smuga. W 80. minucie było już 4:0, swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mateusz Janusiewicz. Tęczę stać było jeszcze na honorowe trafienie, w ostatnich minutach meczu bramkę strzelił Rafał Domian. Trzy punkty zostały jednak w Mińsku Mazowieckim.

Sytuacja Tęczy w tabeli IV ligi mazowieckiej nie jest najlepsza. Bilans 3 zwycięstw, 3 remisów i 8 porażek pozwala na zajmowanie dopiero szesnastego miejsca w tabeli. Do zakończenia rundy jesiennej pozostało pięć kolejek ligowych.

Mazovia Mińsk Mazowiecki - Tęcza Łyse 4:1 (2:0)

⚽ 1:0 Janusiewicz '11
⚽ 2:0 Bondara '30
⚽ 3:0 Smuga '60
⚽ 4:0 Janusiewicz '80
⚽ 4:1 Domian '89

TĘCZA: Radczenko - Domian, K. Kamionowski (46' Kardaś), Zygmunt, Prusinowski, Sulkowski, P. Kamionowski (72' Grzyb), Korytkowski (72' Kaczyński), Sowa (83' Zalewski), Szymański, Kaliszewski.