Trener KS CK Troszyn odebrał punkty Koronie [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 28 maja 2016 Komentarzy

Korona Ostrołęka przegrała z KS CK Troszyn 1:3 w wyjazdowym meczu 27. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Bohaterem spotkania został Łukasz Bałazy. Grający trener zespołu z powiatu ostrołęckiego zdobył dwie piękne bramki.

Pierwszą sytuację Korona stworzyła sobie w 17. minucie meczu. Na rajd lewą stroną zdecydował się Jakub Laska, wyłożył piłkę Damianowi Drężewskiemu, lecz strzał tego ostatniego został zablokowany przez defensorów Troszyna. Niebiesko-żółci mieli sporo stałych fragmentów gry, lecz krótko rozgrywane rzuty rożne nie przynosiły efektu, gdyż brakowało pomysłu na ich dobre rozegranie. W 38. minucie Sebastiana Szczechowiaka próbował zaskoczyć Daniel Chromik, lecz doświadczony golkiper niebiesko-żółtych był na posterunku. Żadnych szans bramkarz z Ostrołęki nie miał już przy strzale Łukasza Bałazego w 44. minucie. Potężna bomba grającego trenera zaskoczyła wszystkich zgromadzonych na stadionie. Troszyn dzięki bramce do szatni prowadził 1:0 i był na lepszej pozycji przed drugą częścią gry.

Po zmianie stron Korona odważnie ruszyła do odrabiania strat. W 56. minucie po rzucie rożnym piłka poszybowała w pole karne i było bardzo blisko, aby Michał Nosek zamknął dośrodkowanie celnym strzałem. Pięć minut później dość szczęśliwy strzał z rzutu wolnego oddał Paweł Skarżyński, lecz piłka trafiła w poprzeczkę. Chwilę po tym zdarzeniu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę od sędziego Pawła Gwiazdy obejrzał Damian Drężewski, co poważnie skomplikowało plany podopiecznych Marcina Truszkowskiego. W dodatku w 67. minucie Łukasz Bałazy wykorzystał kapitalne dośrodkowanie Sebastiana Rudzińskiego i pewnym strzałem z najbliższej odległości podwyższył na 2:0. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bo dwie minuty później długą piłkę w pole karne świetnie zgasił Michał Nosek i celnym strzałem zaskoczył Roberta Florczykowskiego.

KS CK mógł przesądzić losy meczu już w 79. minucie, lecz strzał Piotra Gutowskiego w sytuacji sam na sam instynktownie wybronił Szczechowiak. Jednak co się odwlecze to nie uciecze - w doliczonym czasie gry strzał głową rezerwowego Sebastiana Parzycha przypieczętował zwycięstwo KS CK 3:1. Tym samym Korona zanotowała drugą wyjazdową derbową porażkę w ostatnim czasie, po przegranej 0:2 z Tęczą Łyse.

KS CK Troszyn - Korona Ostrołęka 3:1 (1:0)
Bałazy 44, 67; Parzych 90+1 - Nosek 69

KS CK: Florczykowski - Dzwonkowski, Kopeć, Sakowski, Laskowski, Rudziński, Bałas, Gutowski, Chromik (64' Parzych), Grabowski, Bałazy (85' Kuliś).

KORONA: Szczechowiak - Ludwiczak (68' Obuchowicz), Jastrzębski, Skarżyński, Borkowski, Gawrych (46' Krawul), Buchalski (68' Jóźwiak), Górski, Drężewski, Laska (77' Kowalczyk), Nosek.