Trójka blisko niespodzianki w meczu z Uniwersytetem Radom [ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 10 września 2016 Komentarzy

Trójka Ostrołęka przegrała z KS Uniwersytet Radom 22:24 w spotkaniu 1. kolejki II ligi szczypiornistów. Gospodarze do przerwy niespodziewanie prowadzili z wyżej notowanym rywalem, lecz radomianie w drugiej połowie pokazali, że nieprzypadkowo są zaliczani do ligowej czołówki.

Początek meczu był wyrównany i w 8. minucie na tablicy wyników widniał wynik 4:4. Wtedy niesieni dopingiem piłkarze Trójki zdobyli trzy gole z rzędu, odjeżdżając rywalom. Trzybramkowa przewaga utrzymała się już do końca pierwszej połowy. Syrena na przerwę nastała przy stanie 13:10 na korzyść ostrołęckiej Trójki. Trzeba przyznać, że był to rezultat niespodziewany, gdyż Uniwersytet Radom zalicza się do grona ligowych faworytów.

Od początku drugiej połowy goście rzucili się do odrabiania strat i już w 40. minucie było 16:16. Co prawda później Trójka ponownie odskoczyła (tym razem na dwie bramki), lecz na pięć minut przed końcem podopieczni Mariusza Greli doprowadzili do remisu 19:19. Końcówka należała do KS Uniwersytet Radom - goście wyszli na prowadzenie, a dwie minuty przed końcem osiągnęli dwa gole przewagi po trafieniu Marka Kubajki. Tych strat gospodarzom nie udało się już odrobić. Radomianie wygrali 24:22, ale trzeba przyznać, że o zwycięstwo w Ostrołęce musieli się naprawdę sporo napracować.

Gra zespołu Trójki wyglądała pozytywnie, gospodarze zanotowali bardzo dobrą pierwszą połowę, jak równy z równym walcząc z faworyzowanym Radomiem. To dobry prognostyk przed kolejnymi meczami. Dopisali także kibice, ponad setka fanów żywiołowo dopingowała szczypiornistów Trójki i niewiele zabrakło, by ich doping pomógł sprawić kolejną niespodziankę przy Berlinga.

Trójka Ostrołęka - KS Uniwersytet Radom 22:24 (13:10)