Trójka Ostrołęka lepsza od Szczypiorniaka [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 24 września 2016 Komentarzy

Trójka Ostrołęka pokonała Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 32:25 w spotkaniu 3. kolejki II ligi piłkarzy ręcznych. Mecz tradycyjnie dostarczył kibicom sporo emocji. Na boisku pojawił się nawet sam trener gospodarzy Radosław Żebrowski.

Szkoleniowiec Trójki swój występ okrasił rzuceniem jednej bramki. Wróćmy jednak do samego początku, już w szóstej minucie meczu przy stanie 1:3 czerwoną kartką ukarany został Łukasz Kowalczyk, co skomplikowało sytuację Trójki. Gospodarze uspokoili jednak grę i dziesięć minut później prowadzili 7:4. Przewaga utrzymywała się do 26. minuty, gdy Szczypiorniak doprowadził do remisu 10:10. Bramki Niećki, Piskowskiego i Ludwiczaka pozwoliły ostrołęczanom "odskoczyć" rywalom jeszcze przed przerwą.

W drugiej części gry gospodarze systematycznie powiększali przewagę nad szczypiornistami z Dąbrowy Białostockiej. Między 46. a 56. minutą kapitalne zawody rozgrywał Rafał Niećko, praktycznie każdy jego rzut kończył się bramką (5 goli w 10 minut), co pozwoliło mu zapracować na miano bohatera spotkania. Niećko zakończył mecz z dorobkiem 10 goli i był najskuteczniejszym piłkarzem meczu. Wynik na 32:25 w ostatniej minucie przypieczętował Grzegorz Gawkowski i Trójka odniosła drugie zwycięstwo w trzecim meczu sezonu 2016/17.

Za tydzień ostrołęczanie zagrają na wyjeździe z ROKiS Radzymin.

Trójka Ostrołęka - Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 32:25 (14:11)

Bramki dla Trójki: Niećko 10, Ludwiczak 6, Kuliś 4, Piskowski 4, Ścibek 3, Gawkowski 2, Dmowski 2, Żebrowski 1. Dla Szczypiorniaka: Helman 9, Komosa 4, Karbowski 3, Bruszewski 2, Rudzik 2, Łubieniec 2, Godlewski 1, Sićko 1, Tokajuk 1.

TRÓJKA: 1. Prekiel, 3. Dmowski, 6. Kuliś, 7. Kozikowski, 8. Żebrowski, 9. Piskowski, 11. Ludwiczak, 12. Wojciechowski, 14. Niećko, 15. Kowalczyk, 17. Kolanowski, 19. Ścibek, 20. Gawkowski, 22. Kozłowski, 23. Szurnicki.

SZCZYPIORNIAK: 1. Wilczyński, 2. Rudzik, 3. Krzykwa, 4. Kamliński, 5. Tokajuk, 6. Bruszewski, 8. Sićko, 10. Komosa, 11. Łabieniec, 13. Citko, 15. Godlewski, 16. Kiedysz, 17. Pers, 18. Helman.