Trójka udanie rozpoczęła sezon [ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 13 września 2015 Komentarzy

Piłkarze ręczni Trójki Ostrołęka udanie zainaugurowali rozgrywki II ligi gr. 3 w sezonie 2015/16. W spotkaniu pierwszej kolejki nasi szczypiorniści pewnie wygrali z Pabiksem Pabianice 32:26. Tradycyjnie już przy okazji meczów Trójki, hala przy ZS nr 5 wypełniła fanami szczypiorniaka się niemal w całości.

Podopieczni Radosława Żebrowskiego dobrze rozpoczęli niedzielne spotkanie i już w piątej minucie po trafieniu Łukasza Kowalczyka prowadzili 3:1. Później gospodarze mieli chwilowe problemy ze skutecznością, co gracze Pabiksu wykorzystali, wychodząc na dwubramkowe prowadzenie w 14. minucie. 60 sekund później był już jednak remis 7:7 i od tej pory do końca pierwszej połowy trwała niezwykle wyrównana walka. Kluczowe były ostatnie minuty pierwszej części gry, w których Trójka osiągnęła zdecydowaną przewagę i odskoczyła rywalom na trzy gole. Ostatecznie syrena końcowa zabrzmiała przy stanie 16:14 dla gospodarzy.

W drugiej odsłonie stroną przeważającą byli ostrołęczanie. Bardzo dobrze spisywał się Artur Choroszewski - nasz zawodnik między 41. a 46. minutą rzucił aż cztery bramki, walnie przyczyniając się do końcowego sukcesu. Na pochwałę zasłużyła jednak cała drużyna, która powiększała przewagę i pewnie dowiozła zwycięstwo do końca. Wynik meczu to 32:26 na korzyść szczypiornistów z Ostrołęki. Najskuteczniejszymi zawodnikami Trójki w dzisiejszym starciu byli wspomniany już Artur Choroszewski i Rafał Niećko - strzelcy sześciu goli.

II liga gr. 3 - 1. kolejka
TRÓJKA Ostrołęka - PABIKS Pabianice 32-26 (16-14)

strzelcy Trójka: Choroszewski 6, Niećko 6, Milewski 5, E. Obidziński 3, Kuliś 3, Kosiński 3, Kowalczyk 3, Wiśniewski 2, Świerżewski 1;

strzelcy Pabiks: Gościłowicz 5, Pielesiak 5, Kiełbasiński 5, Orliński 4, Nowicki 3, Cieślik 1, Domagalski 1, Pietrzykowski 1, Stegliński 1.

TRÓJKA: Piotr Kozłowski, Tomasz Wiśniewski, Eryk Obidziński, Hubert Milewski, Artur Choroszewski, Patryk Kuliś, Łukasz Kosiński, Patryk Obidziński, Adrian Piskowski, Krzysztof Zieliński, Mateusz Bieniecki, Rafał Niećko, Łukasz Kowalczyk, Norbert Kolanowski, Michał Sikora, Mateusz Świerżewski. Trener: Radosław Żebrowski.

PABIKS: Kamil Stegliński, Jakub Walocha, Łukasz Pietrzykowski, Dariusz Orliński, Bartosz Gościłowicz, Marcin Domagalski, Łukasz Pielesiak, Sebastian Stawicki, Łukasz Bagiński, Piotr Cieślik, Mateusz Oklejak, Adrian Nowicki, Bartłomiej Kiełbasiński, Daniel Zajączkowski, Dawid Forc. Trener: Adam Jędraszczyk.