Trudne batalie przed piłkarzami z Ostrołęki i okolic

Piłka nożna 29 kwietnia 2016 Komentarzy

W najbliższy weekend odbędą się kolejne starcia z udziałem lokalnych drużyn w lidze okręgowej, A-Klasie i B-Klasie. Przed własną publicznością zaprezentują się zespoły Rzekunianki Rzekuń, Świtu Baranowo i Orza Goworowo. Pozostałe regionalne ekipy zagrają na wyjazdach i nie będą to łatwe mecze.

Wyjazdowe starcie w Kuczborku rozegra Korona Ostrołęka. Niebiesko-żółci w ostatnim meczu przerwali niekorzystną serię i pokonali Iskrę Krasne 2:1. W dodatku pierwszy mecz między tymi drużynami zakończył się wygraną ostrołęczan 3:0. Gospodarze zaplanowali jednak mecz na wczesną godzinę - 11.00 - co może stać się ich przywilejem. Równolegle w Nowym Mieście rozpocznie się spotkanie Sony z KS CK Troszyn. Dla zespołu z powiatu ostrołęckiego będzie to okazja do przerwania serii meczów bez zwycięstwa. Sona gra o wszystko - porażka może spowodować koniec szans na bezpośredni awans do IV ligi. Tym bardziej, że 1 maja w Szreńsku Tęcza Łyse będzie zdecydowanym faworytem meczu z Żakiem.

Wyjazdowe wyzwania w A-Klasie czekają na graczy Aldo Bartnika Myszyniec i Kurpika Kadzidło. Ci pierwsi pojadą do Glinojecka walczyć z mocnym przed własną publicznością Kryształem. Z kolei Kurpik zmierzy się z ligowym outsiderem - Gladiatorem Słoszewo. U siebie zagra Rzekunianka Rzekuń - w niedzielę 1 maja o 15.00 przy Miłej odbędzie się mecz przeciwko KS Wąsewo.

O czołowe lokaty w B-Klasie ostrołęckiej powalczą rezerwy Korony Ostrołęka oraz Świt Baranowo. Ci pierwsi zmierzą się na wyjeździe z GKS Pokrzywnica, z kolei Świt u siebie zagra derbowy mecz z GLKS Lelis. Pierwsze wiosenne zwycięstwo to cel Orza Goworowo, który u siebie zagra z KS Pniewo.