Trwa międzynarodowy turniej piłki siatkowej kadetek [ZDJĘCIA]

Siatkówka 12 września 2015 Komentarzy

W sobotę 12 września rozpoczęły się zmagania w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki. Dwudniowe zmagania to prawdziwa gratka dla kibiców siatkarskich, których w naszym mieście przecież nie brakuje. Jak spisały się gospodynie - Nike Ostrołęka - w pierwszych meczach?

W uroczystym otwarciu zmagań uczestniczyli m.in. honorowy patron turnieju - prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, a także przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski, radny miejski Edward Górecki i poseł na Sejm RP Arkadiusz Czartoryski. Wszyscy życzyli siatkarkom osiągnięcia jak najlepszych wyników oraz rozegrania wielu emocjonujących meczów.

Pierwszy zespół OTPS Nike, prowadzony przez trenera Dariusza Piersę, rozpoczął turniej od meczu z litewskim zespołem Gimnazjon Awiżenie. Gospodynie spisały się bardzo dobrze i odniosły pewne zwycięstwo 2:0, w setach do 20 i 16. Mniej szczęścia miała druga drużyna Nike pod wodzą Tomasza Pakieły - młodsze zawodniczki były zdecydowanie słabsze od silniejszych fizycznie siatkarek VB Biruta z Białorusi i przegrały wysoko oba sety - do 11 i 15.

To dopiero początek turniejowej rywalizacji z udziałem dwunastu drużyn, reprezentujących cztery kraje. Szczegółowy harmonogram gier sprawdzisz tutaj. Zapraszamy do galerii, gdzie zamieściliśmy zdjęcia z pierwszego dnia turnieju. Poniżej prezentujemy także składy ostrołęckich zespołów.

NIKE I OSTROŁĘKA: Magdalena Piersa, Aleksandra Piersa, Klaudia Waśkiewicz, Klaudia Jadczak, Kamila Kolanowska, Aleksandra Damięcka, Natalia Ossowska, Joanna Rogaska, Anna Kaczyńska i Wiktoria Szczepanek. Trener: Dariusz Piersa.

NIKE II OSTROŁĘKA: Natalia Mierzejewska, Klaudia Lendzioszek, Zofia Dudziec, Karolina Żebrowska, Maria Sobczak, Marta Komosińska, Gabriela Kosek, Wiktoria Lipka, Sandra Zuśka, Gabriela Lendzioszek, Zuzanna Brewczyńska, Aleksandra Jadczak i Aleksandra Wnuk. Trener: Tomasz Pakieła.