Trwa sezon halowy: Dobre wyniki OKLA w stolicy

Lekkoatletyka 22 stycznia 2014 Komentarzy

Lekkoatleci OKLA Ostrołęka mają za sobą kolejny halowy sprawdzian. Tym razem 23-osobowa grupa zawodniczek i zawodników startowała w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Warszawie.

Klaudia Borkowska (z prawej)

W zawodach nie zabrakło dobrych wyników reprezentantów naszego miasta. W gronie młodzików udanie zaprezentowała się Aleksandra Olewiecka (rocznik 2000), która w sprincie na 60 metrów zajęła drugie miejsce z czasem 8,36 s (startowało blisko 90 zawodniczek).

Trzecie miejsce również gronie młodziczek wywalczyła Kinga Ambramczyk w biegu na 300 m, z wynikiem 45,20 s, poprawiając rekord życiowy. Z dobrej stony zaprezentował się również Patryk Werbanowski, który w sprincie na 60 m zajął trzecie miejsce z wynikiem 7,62 s i również poprawił swój rekord życiowy. Reprezentant OKLA wystartował również w skoku w dal, gdzie wynik 5,39 dał mu piąte miejsce.

Emocji i dobrych wyników nie zabrakło również w startach juniorów młodszych i juniorów z OKLA. Wioleta Głażewska w biegu na 2000 metrów odniosła zwycięstw w czasie 6:56,74, poprawiając swój rekord życiowy. Natalia Nowak zwyciężyła  w biegu na 1000 m z czasem 3:08,07, poprawiając rekord życiowy. Z najlepszymi wynikami w karierze z zawodów powrócili również Paweł Polakowski w biegu na 1000 metrów w czasie 2:33,56, plasując się na trzecim stopniu podium oraz Bartosz Kurzych w pchnięciu kulą (6 kg), który posłał kulę na odległość 14,34 m i również zajął trzecie miejsce.