Trzy medale Squatiny na Mistrzostwach Warszawy [ZDJĘCIA]

Pływanie 06 grudnia 2016 Komentarzy

Pływacy KS Squatina Ostrołęka wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Warszawy o puchar Bogdana Olesińskiego - przewodniczącego Rady Mokotowskiej Fundacji Warszawianka. Mimo osłabień spowodowanych chorobami, zespół Squatiny zaprezentował się z dobrej strony.

W trzech wyścigach wystartował dziewięcioletni Jakub Bieżuński. W rywalizacji na 200 metrów stylem dowolnym uplasował się on na piątym miejscu z wynikiem 3:10.04. Na 50 metrów stylem grzbietowym zajął najgorsze dla sportowca, bo czwarte miejsce - jego rezultat to 46.64. Medal dla Kuby przypadł jednak na 50 metrów delfinem - zdobył on brąz z czasem 50.24.

Na 200 metrów w stylach dowolnym i klasycznym wystartowały dziesięciolatki - Weronika Jankowska i Patrycja Marcińczyk. Lepiej wypadła pierwsza z nich, przywożąc do Ostrołęki dwa brązowe medale. W stylu dowolnym popłynęła w czasie 3:01.39, w "klasyku" - 3:45.58. Patrycja zajęła ósme miejsce w stylu dowolnym (3:08.19) oraz piąte stylem klasycznym (3:53.86). W klasyfikacji medalowej klub KS Squatina zajął 44. miejsce. Cieszy jednak, że mimo okrojonego składu, udało się dołożyć kolejne medale do klubowej kolekcji i zaliczyć wyraźną progresję względem poprzednich startów. W klasyfikacji postępów Squatina uplasowała się na 1. miejscu z doskonałym średnim wynikiem 141%.

A już w najbliższą sobotę mikołajkowe zawody pływackie w Ostrołęce. Gośćmi specjalnymi w parku wodnym Aquarium będą m.in. olimpijczycy z Rio de Janeiro. Więcej o zawodach już jutro w naszym serwisie sportowym.