Trzy punkty Jantaru w starciu z Piastovią

Piłka nożna 06 września 2016 Komentarzy

Piłkarki Jantaru Ostrołęka odniosły pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2016/17. Podopieczne trenera Rafała Koska po wyjazdowym falstarcie w Wyszkowie, tym razem przed własną publicznością ograły Piastovię Piastów 4:2.

Jantarki przystąpiły do tego meczu zmotywowane po porażce w Wyszkowie. Przypomnijmy, straciły one wtedy cenne punkty z beniaminkiem po golu w ostatniej minucie meczu. Tym razem podopieczne trenera Rafała Koska robiły wszystko, by od początku meczu osiągnąć inicjatywę. Przełożyło się to na gole Beaty Majewskiej w 15. minucie i Joanny Tomczak z karnego w 23. minucie. Rywalki odpowiedziały golem Anny Grudzińskiej z rzutu karnego tuż przed przerwą, lecz ostrołęczanki szybko wznowiły grę i zdobyły gola na 3:1, ponownie za sprawą Tomczak.

Piastovia nie zamierzała łatwo składać broni. Pięć minut po wznowieniu gry Joanna Cabaj dała kontaktowego gola drużynie z Piastowa. Dwie minuty później było już jednak 4:2 po tym, jak na listę strzelców wpisała się Aleksandra Galarska. Był to ostatni gol w sobotnim starciu. Jantarki wygrały 4:2 i odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Oby był to początek zwycięskiej serii pomarańczowych. Okazja do jej przedłużenia już w sobotę 10 września o godz. 14.00 w Teresinie.

Jantar Ostrołęka - Piastovia Piastów 4:2 (3:1)

⚽ 1:0 Majewska '15
⚽ 2:0 Tomczak '23 (k)
⚽ 2:1 Grudzińska 45' (k)
⚽ 3:1 Tomczak 45+2'
⚽ 3:2 Cabaj '50
⚽ 4:2 Galarska '52

JANTAR: Kulesik - Koper (83' Duszak), Piersa (72' Michalak), Zając, Niźnik (67' Glinka), Dudziec, Majewska, Galarska (87' Jurga), Tomczak (79' Milewska), Ostrowska, Płoska (89' Romańska).