Trzy złota, pięć brązów. MKKK na Mazowieckiej Lidze Karate

Sporty walki 16 marca 2021 0 Komentarzy

14 marca na warszawskim Mokotowie odbyła się kolejna edycja Mazowieckiej Ligi Karate, w której wzięły udział klubu ze wszystkich organizacji karate, jakie występują na sportowej mapie Mazowsza. Wystartowała również ekipa MKKK Shinkyokushin.

Organizatorami turnieju byli Uczniowski Klub Sportowy „Heros” oraz Okręgowy Związek Karate Województwa Mazowieckiego. Łącznie startowało prawie 250 zawodników z 24 klubów, którzy musieli stoczyć przynajmniej 3 walki, żeby znaleźć się w strefie medalowej.

MKKK reprezentowało 22 zawodników, którzy zdobyli 8 medali. Uplasowali się na trzecim stopniu podium w klasyfikacji drużynowej:

• 1. miejsce: Szymon Nalewajk, Szymon Brzuzy, Kevin Gorzęba;
  • 3. miejsce: Dominik Domian, Maciej Olesiński, Patryk Dobrzyński, Paulina Śledziewska, Jan Kołakowski;

- Zawodnicy, którzy nie wywalczyli medali, z turniejem pożegnali się tuż przed wejściem do strefy medalowej, a na szczególne wyróżnienie zasługuje Szymon Nalewajk, który wszystkie swoje pięć walk wygrał przed czasem - informuje klub.

Opiekunami zawodników byli sensei Marian Zając i sensei Kinga Przybyłek.