Twierdza Kadzidło. Wyniki 12. kolejki A Klasy

Piłka nożna 02 listopada 2016 Komentarzy

Kurpik Kadzidło jako jedyny z lokalnych zespołów może być zadowolony z osiągniętego rezultatu w 12. kolejce A Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. To zasługa pogromu 6:1 nad Gryfem Kownaty Żędowe. Niestety, porażki zanotowały ekipy Rzekunianki Rzekuń i Świtu Baranowo.

Przegraną z Kryształem Glinojeck zanotowała ekipa Rzekunianki Rzekuń. Drużyna z powiatu ostrołęckiego w ostatnich meczach ma problemy z defensywą, w czterech ostatnich spotkaniach straciła aż czternaście bramek (we wcześniejszych ośmiu - dziewiętnaście goli). Gracze z Glinojecka trzykrotnie pokonali bramkarza Rzekunianki (konkretnie Kamil Boniewski, Bartosz Derbin i Kacper Winiecki), co skończyło się brakiem punktów dla lokalnego zespołu.

Swoje problemy ma także Świt Baranowo, który porażką z Koroną Karolinowo przedłużył passę meczów bez zwycięstwa do sześciu. W Baranowie goście już do przerwy prowadzili 2:0, w drugiej połowie Świt złapał kontakt z rywalem po golu Marcina Michalaka, lecz między 72. a 83. minutą Korona strzeliła trzy gole i marzenia o zwycięstwie gospodarzy należało odłożyć na późniejsze kolejki.

Na własnym stadionie świetnie spisuje się Kurpik Kadzidło. Gracze z powiatu ostrołęckiego są w tym sezonie niepokonani w twierdzy przy ul. Sportowej (5 zwycięstw, 1 remis), tym razem wygrali wysoko z Gryfem Kownaty Żędowe. W pierwszej połowie padł tylko jeden gol autorstwa Arkadiusza Wiśniewskiego, w drugiej kolejne trafienia dla Kurpika zanotowali ponownie Wiśniewski oraz Karol Antoszewski, Hubert Dąbkowski i dwa razy Radosław Szurnicki. Honorowe trafienie dla Gryfu było dziełem Bartłomieja Zdrojewskiego.