Udana końcówka sezonu w wykonaniu UKS Siódemka

Lekkoatletyka 25 września 2013 Komentarzy

Lekkoatleci UKS Siódemka Ostrołęka w ostatnim czasie wzięli udział w kilku zawodach. Reprezentantów naszego miasta zobaczyć można było m.in. podczas startów w Lelisie, Warszawie i Legionowie. Sprawdź ich dokonania!

Karol Rogoziński (fot. UKS Siódemka Ostrołęka)

Siedmioosobowa ekipa "Siódemki" wzięła udział w XIV Edycji Jesiennych Biegów Przełajowych w Lelisie zajmując w sumie sześć miejsc na podium. Swoje biegi wygrali:  Daniel Gadomski w biegu „open” mężczyzn na dystansie 3 kilometrów i Olga Patoka w biegu „open” kobiet na dystansie 3 kilometrów. Na drugim miejscu swoje starty ukończyli: Paulina Pilarska w biegu „open” kobiet na 3 kilometry oraz Karol Kudrzycki w biegu dla gimnazjalistów na dystansie 800 metrów. Brązowe medale wywalczyli: Dorota Śnietka w biegu „open” kobiet na dystansie 3 kilometrów oraz Patrycja Miecznikowska w biegu dla gimnazjalistek na dystansie 800 metrów.

21 września zawodnik Siódemki - Damian Świerdzewski wziął udział w zawodach w Legionowie. Impreza o nazwie XXII Biegi Przełajowe o Puchar Prezydenta Miasta Legionowa  zakończyła się sporym sukcesem zawodnika trenowanego przez Dariusza Dąbrowskiego. Damian w biegu na dystansie 11350m uplasował się na trzecim miejscu w kategorii „open”, a w swojej grupie wiekowej (20 – 29 lat) był drugi. Czas jaki uzyskał to 40 minut 35 sekund.

W niedzielę, 22 września, w Warszawie odbył się ostatni w tym sezonie mityng lekkoatletyczny, w którym wystartowała ośmioosobowa reprezentacji UKS Siódemka. Swoje rekordy życiowe poprawili:

Daniel Gadomski – 2:11,78s w biegu na 800m,
Karol Kudrzycki – 2:13,58s także w biegu na 800m,