Udany początek sezonu kadetek Nike

Siatkówka 22 września 2017 11 Komentarzy

Kadetki OTPS Nike Ostrołęka udanie rozpoczęły sezon 2017/18 w I lidze mazowieckiej. Podopieczne Tomasza Pakieły pokonały na własnym parkiecie SMS Warszawa 3:2. O planach tej grupy Nike na nowy sezon rozmawialiśmy z prezesem Dariuszem Piersą.

Kadetki Nike do nowego sezonu przystąpiły w odmienionym składzie, ale już w pierwszym secie pokazały, że tkwi w nich spory potencjał. Ostrołęczanki zwyciężyły 25:11, a w kolejnym secie - mimo większych problemów - pokonały swoje rywalki na przewagi i były bliskie wygranej w całym meczu. Kolejne dwa sety były jednak lustrzanym odbiciem tych pierwszych partii - najpierw 24:26 wygrywają przyjezdne, a kolejny set kończy się ich zdecydowaną wygraną. W tie-breaku lepsze były jednak ostrołęczanki i po wielkich emocjach zwyciężyły 17:15.

Nike Ostrołęka - SMS Warszawa 3:2 (25:11, 26:24, 24:26, 7:25, 17:15)

Młode siatkarki Nike Ostrołęka udanie rozpoczęły sezon, a prezes Dariusz Piersa pytany o wyzwania na nadchodzący sezon wyjaśnia dlaczego kadetkom Nike nie stawia się w tym roku medalowych celów.

- Celem kadetek jest utrzymanie w I lidze mazowieckiej, to jest główny cel. Czy uda się powalczyć o medal na Mazowszu? Tego nie wiemy, ponieważ zaszło sporo zmian w zespole kadetek - podkreśla prezes OTPS Nike Dariusz Piersa. - Jesteśmy zespołem młodszym, gramy tak naprawdę "młodszą kadetką", z rocznika 2001 jest niewiele zawodniczek, opieramy zespół na roczniku 2002 i docelowym wynikiem ma być gra za rok o medale mistrzostw Mazowsza - dodaje.