Udany sparing siatkarzy Pekpolu. Wyjazdowe zwycięstwo nad KPS Siedlce [ZDJĘCIA, WIDEO]

Siatkówka 26 sierpnia 2014 Komentarzy

Siatkarze Pekpolu Ostrołęka rozegrali drugi sparing w okresie przygotowawczym do sezonu 2014/15. Podopieczni Andrzeja Dudźca i Włodzimierza Nowaczyka wygrali na wyjeździe z KPS Siedlce 3:2, prezentując się z dobrej strony.

Mecz rozegrany został w Mrozach. Miejscowość, położona niedaleko Siedlec posiada znakomitą halę sportową, zbudowaną w zeszłym roku. Nowoczesny obiekt okazał się szczęśliwy dla siatkarzy ostrołęckiego Pekpolu, którzy przystąpili do meczu bez lekko kontuzjowanego libero Daniela Saczko.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli siatkarze Pekpolu. W początkowej fazie partii dobrze spisywał się Michał Przybylski, który trzykrotnie zdobył punkt zagrywką, do tego skończył atak z szóstej strefy i biało-czerwoni prowadzili 7:2. Gospodarze doprowadzili do wyrównania przy stanie 12:12 a chwilę później wyszli na jedyne prowadzenie w tym secie. Ostrołęccy siatkarze ponownie przejęli inicjatywę i po bloku Milewski-Boruch odskoczyli na trzy punkty w samej końcówce (23:20). Seta zakończył udanym atakiem Przybylski – zwycięstwo 25:22. Na drugą odsłonę wyszedł taki sam skład jak w secie inauguracyjnym. Po skutecznym ataku Borucha było 4:1 dla Pekpolu. KPS popełniał sporo błędów własnych – po nieudanym ataku Żakiety przewaga wzrosła do czterech punktów (10:6). Przyjezdnych nie zadowalała jednak taka przewaga i po dwóch asach serwisowych Milewskiego prowadzili już 14:7. Interesujące pojedynki kibice oglądali na środku siatki – w jednym z nich Karol Szczygielski zablokował Pawła Pietraszko, dając biało-czerwonym osiemnasty punkty przy jedenastu „oczkach” gospodarzy. Ci jednak nie zamierzali się poddawać i rozpoczęli serię udanych zagrań. Atak Łukasika sprawił, że Pekpol miał już tylko punkt przewagi – 19:18. Pod koniec seta bardzo dobrze grał Damian Wierzbicki, który zdobył dwa ważne punkty silnym atakiem, po kolejnym set został zakończony przy stanie 25:23.

W trzecim secie doszło do kilku zmian w składzie Pekpolu. Zmienił się także obraz gry, inicjatywę zaczęli osiągać gospodarze, choć pierwszy punkt w tej odsłonie należał do Damiana Wdowiaka. Do połowy seta gra była względnie wyrównana, lecz na 16:13 zdołali odskoczyć gracze z Siedlec. Sygnał do ataku biało-czerwonych dał Cichocki, skutecznie zbijając z „pipe’a” (20:18). Niestety, siedlczanie wytrzymali napięcie w finałowej fazie seta i wygrali do 22. Kolejny set rozpoczął się od asów serwisowych, którymi popisywali się obaj atakujący – Karol Butryn i Damian Wdowiak (4:4). W roli libero występował Michał Przybylski, który w jednej z akcji „wyciągnął” wręcz niemożliwą do obrony piłkę, dzięki czemu pozostała ona jeszcze w grze i skutecznym atakiem akcję mógł wykończyć Wdowiak. Gospodarze wykorzystywali każdy przestój Pekpolu, dzięki czemu prowadzili już 19:14. Podopieczni trenerów Dudźca i Nowaczyka nie zamierzali się jednak poddawać. Wynik 20:18 dla KPS pojawił się po ataku Wdowiaka, chwilę później kontaktowy punkt zdobyli blokiem Szałański i Obermeler. KPS ponownie jednak okazał się lepszy w końcówce – seta zakończył zepsuty serwis i siatkarze trenera Gerymskiego wygrali do 22.

Tie-break od zdobyczy punktowej rozpoczął Dominik Zalewski. W tym secie brylował jednak środkowy Rafał Obermeler – najpierw zdobył punkt blokiem przy stanie 3:3, powtórzył swój wyczyn dwie akcje później, chwilę potem skutecznie zaatakował i w dodatku zaliczył asa serwisowego, wyprowadzając ostrołęczan na prowadzenie 8:6. W końcowej fazie seta dwa ważne punkty zdobył Piotr Cichocki. Mecz udanym atakiem zakończył inny z przyjmujących – Dominik Zalewski. Pekpol wygrał 15:13 i cały mecz 3:2.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Pekpolu w tym meczu był Damian Boruch, zdobywca czternastu punktów. Granicę dziesięciu „oczek” przekroczył również Damian Wdowiak. Dobrą skuteczność – 67% przy dziewięciu atakach – zanotował Piotr Cichocki. Na wyróżnienie zasługuje jednak cała drużyna – Pekpol zaprezentował się nieźle, co jest dobrym prognostykiem przed nadchodzącym sezonem.

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS - Pekpol Ostrołęka 2:3 (22:25, 23:25, 25:22, 25:22, 13:15)

Skład Pekpolu:

1 set: Boruch, Wierzbicki, Przybylski, Milewski, Białek, Szczygielski, Zalewski (libero);

3 set: Boruch, Obermeler, Cichocki, Zalewski, Wdowiak, Milewski, Białek (libero) oraz Szałański;

4 set: Boruch, Obermeler, Cichocki, Zalewski, Wdowiak, Szałański, Przybylski (libero);