UKS Clan w kontrolnych zawodach WMOZLA w Warszawie

Lekkoatletyka 30 stycznia 2019 0 Komentarzy

W pierwszy weekend ferii zimowych zawodnicy UKS Clan Ostrołęka uczestniczyli w Kontrolnych Zawodach organizowanych przez Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w warszawskiej hali Akademii Wychowania Fizycznego.

Wszyscy zawodnicy ustanowili swoje rekordy życiowe, pobili pięć rekordów klubu, zapewnili sobie starty w finałach i uzyskali kilka wysokich lokat. Najmłodsza reprezentantka - Julia Olbryś z rocznika 2006 (U14) - wynikiem 7,90 m w pchnięciu kulą 3 kg zajęła czwarte miejsce w finale w kategorii młodziczek U16 i w biegu na 60 m uzyskała czas 9,17 s.

Tomasz Kopka (02) w biegu na 300 m uzyskał wynik 42,71 s i zajął piąte miejsce w kategorii U18 oraz w biegu na 60m  uzyskał wynik 8:00 s. Patrycja Tusińska (U16) w pchnięciu kulą 3 kg wynikiem 7,64 m zajęła również piąte miejsce w swojej kategorii  wiekowej. Martyna Oleksiak U16 w biegu na 60 m uzyskała czas 9,76 s, Julia Kowalczyk (U18) w biegu na 600m 2:05,99 s, a Michał Brodacki (02) w skoku wzwyż  wynikiem 150 cm zajął trzecie miejsce w kategorii U20.

- Nasi zawodnicy mieli również okazję spotkać byłych zawodników światowej klasy: Tomasza Majewskiego, obecnie Prezesa WMOZLA i Ludwikę Chewińską w roli sędziny pchnięcia kulą - dodają trenerzy.