Unia Basket U13 walczyła z Huraganem (zdjęcia)

Koszykówka 21 listopada 2017 0 Komentarzy

Zawodniczki Unii Basket Ostrołęka U13 przegrały z Huraganem Wołomin 58:70 w kolejnym starciu ligi mazowieckiej. Koszykarki z Ostrołęki słabiej zagrały pierwszą kwartę i to zadecydowało o końcowym wyniku, bo w pozostałych częściach mecz przebiegał już zupełnie inaczej.

Pierwsze 10 minut nie było najlepsze w wykonaniu Unii Basket. Przyjezdne odważnie ruszyły do budowania przewagi i zakończyły tę kwartę z wynikiem 18:3. Kolejną kwartę wołomińskie koszykarki wygrały jednym punktem i tym samym na półmetku meczu prowadziły 40:24. Sporą część tej przewagi podopiecznym Tomasza Pierzchały udało się odrobić w trzeciej kwarcie, która padła łupem Unii Basket 22:10 i przed ostatnią kwartą stan meczu wynosił 46:50 na korzyść Huraganu.

Decydująca czwarta kwarta padła jednak łupem zespołu przyjezdnego. Wołominianki wygrały 20:12 i w całym spotkaniu 70:58. By odrobić straty zabrakło niewiele. Ostrołęczanki we wcześniejszych meczach uległy MUKS Piaseczno 27:91 oraz La Basket Warszawa 60:61. Na zwycięstwo przyjdzie jeszcze poczekać do kolejnych meczów.

Unia Basket Ostrołęka - Huragan Wołomin 58:70 (3:18, 21:22, 22:10, 12:20)

Unia Basket: Glinka, Godzieba 1, Żebrowska, Mateuszczyk, Niedźwiecka, Szkółka 1, Perzanowska, Pierzchała 10, Woźniak 0, Stryjewska 4, Korczakowska 22, Hyjek 20.