Unia Basket walczyła z Piasecznem (zdjęcia)

Koszykówka 06 grudnia 2017 1 Komentarz

Koszykarki Unii Basket Ostrołęka U15 straciły fotel lidera w rozgrywkach ligi mazowieckiej. W niedzielnym spotkaniu ostrołęczanki uległy przed własną publicznością MUKS Piaseczno 42:65.

Drużyna z Piaseczna była do tej pory niepokonana w lidze, więc ostrołęczanki szykowały się na ciężki bój z drużyną prowadzoną przez Michała Walczuka. Rzeczywiście, okazało się, że koszykarki z Piaseczna potrafią grać na wysokim poziomie. Pierwsza kwarta zakończyła się ich 3-punktowym prowadzeniem, ale w kolejnych odsłonach zespół z podwarszawskiej miejscowości jeszcze powiększył przewagę. W czwartej kwarcie gra znów była wyrównana, ale ostatecznie MUKS Piaseczno wygrał swój piąty mecz z rzędu, z kolei Unia Basket poniosła drugą porażkę w tym sezonie.

Drużyna trenera Mariusza Mierzejewskiego zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli ligowej. Kolejny mecz - z Pivot Piastów - już w najbliższą niedzielę o 12.30 w hali przy ul. Blachnickiego w Ostrołęce.

Unia Basket Ostrołęka - MUKS Piaseczno 42:65 (13:16, 10:15, 7:19, 12:15)

Unia Basket: Auguściak, Brzezowska 4, Piórkowska 2, Plewko 13, Zając 6, Dziadak, Mierzwa, Pyskło, Władysiuk 15, W. Maciak, J. Maciak 2.